Верховна Рада (ВР) України відхилила законопроект №1032, ініційований головою фракції "Удар" Віталієм Кличком, "Про внесення змін до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо об'єднання посад голови Київської міської державної адміністрації та Київської міської ради). "За" проголосували 168 народних депутатів при мінімально необхідних 226.
Верховна Рада (ВР) України відхилила законопроект №1032, ініційований головою фракції "Удар" Віталієм Кличком, "Про внесення змін до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо об'єднання посад голови Київської міської державної адміністрації та Київської міської ради). "За" проголосували 168 народних депутатів при мінімально необхідних 226.
Читайте також: Представництво ЄС в Україні висловило занепокоєння перенесенням виборів у Києві
Законопроектом передбачалося, що Київський міський голова призначається на посаду голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Президентом України.
Крім того, Рада відхилила законопроект №1031-1 "Про внесення змін до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо призначення на посаду голови Київської міської державної адміністрації виключно особи, обраної Київським міським головою)", ініційований групою депутатів від "Батьківщини", яким також пропонується об'єднати посади мера Києва і голови КМДА. "За" проголосували 167 народних депутатів.
Також Рада відхилила законопроекти, що стосуються відновлення діяльності районних у місті Києві рад. Законопроект №1031-2 "Про внесення змін до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо відновлення цілісної системи місцевого самоврядування в місті Києві), метою якого було відновлення цілісної системи місцевого самоврядування в Києві та відновлення діяльності столичних райрад, і законопроект №1032-3 "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо порядку утворення районних рад)" підтримали 168 і 164 депутати відповідно.
Читайте також: Депутати Київради ще не склали своїх мандатів, - "Батьківщина"
Нагадаємо, сьогодні під час засідання ВР лідер "Удару" Віталій Кличко виступив з ініціативою про проведення виборів мерів у два тури. Також парламентарій у черговий раз звернувся до колег з вимогою призначити вибори у Києві: "Щоб не оскаржувати в суді бездіяльність Верховної Ради, щоб не підводити під кримінальну відповідальність осіб Київради, що удають діяльність органу, термін повноважень якого закінчився".
Раніше лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк запропонував ВР, незважаючи на рішення Конституційного суду України про проведення місцевих виборів восени 2015 р., призначити позачергові вибори мера Києва і депутатів Київради на 27 жовтня 2013 р.
Втім, спікер парламенту Володимир Рибак напередодні заявив, що питання виборів у Києві знято з порядку денного після рішення КСУ. При цьому, за його словами, в парламенті немає голосів за призначення позачергових виборів у Києві на 27 жовтня 2013 р.
Читайте також: Визначення дати виборів у Києві є внутрішньою справою України, - посол Італії
Рішення КСУ безпосередньо не стосується питання проведення виборів у Києві, заявила сьогодні радник Президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента (АП) Марина Ставнійчук.
"КСУ тлумачив поняття чергових виборів, давав тлумачення у зв'язку з європейськими стандартами принципу періодичності виборів. Як на мене, рішення КСУ безпосередньо не стосується питання проведення виборів у Києві", - зазначила Ставнійчук, додавши, що вибори мають проходити в терміни, визначені законодавством.
Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю завершився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчився 2 червня 2013 р. Теоретично Верховна Рада може призначити позачергові вибори до Київради на 2013 р., але такого бажання немає у Партії регіонів. Це означає, що ймовірність призначення виборів парламентом вкрай низька.
Читайте також: Опозиція визначилася з єдиним кандидатом на посаду мера Києва, - Кличко
Тим часом більшість Київради вирішила, що повноваження столичних депутатів не закінчаться, поки не буде обрано нових депутатів Київради і поки вони не приймуть присягу.