ua en ru

Опозиція визначилася з єдиним кандидатом на посаду мера Києва, - Кличко

Автор: RBC.UA
Опозиція узгодила єдиного кандидата на посаду мера Києва. Про це лідер "Удару" Віталій Кличко заявив в ході прес-конференції.

Опозиція узгодила єдиного кандидата на посаду мера Києва. Про це лідер "Удару" Віталій Кличко заявив в ході прес-конференції.

На питання журналістів хто стане єдиним кандидатом на посаду мера Києва від опозиції, Кличко відповів: "Я не уповноважений озвучувати узгодженого кандидата від опозиції. Для цього повинні сидіти поруч інші представники опозиційних сил. І ми повинні зробити заяву, що та чи та кандидатура є погодженою для всіх трьох опозиційних сил на виборах мера.

При цьому на запитання, чи є кандидатура у опозиції, він відповів, що є.

Питання з висуненням єдиного кандидата в мери столиці вже перетворився на справжню мелодраму. Останні заяви опозиції зводилися до того, що ім'я кандидата буде озвучено після того, як буде відома дата виборів.

Читайте також: Опозиція не хоче називати ім'я єдиного кандидата в мери Києва до оголошення виборів

Вчора КСУ рішення прийняв. Суд постановив, що необхідно провести вибори мера Києва і депутатів Київради у жовтні 2015 Таким чином, виборів в 2013 р. швидше за все не буде. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції, однак сформулювати єдину позицію з цього приводу опозиційні партії не можуть. Більше того, різне бачення ситуації побутує і серед депутатів "Батьківщини". Вчора Арсеній Яценюк заявив, що опозиція в Київраді повинна здати мандати. Проте після цього в самій "Батьківщині" і в "Ударі" заяву Яценюка розкритикували, назвавши його "провокаційним". Пізніше стало відомо, що Київська організація "Батьківщини" вирішила "обнулити списки". "Удар" заявив. що його 13 депутатів складуть мандати.

Читайте також: КСУ відклав проведення виборів в Києві до 2015 р

Однак, багато експертів відзначають, що до мерських виборів рішення КСУ не має відношення, оскільки попередній міський голова Леонід Черновецький склав повноваження торік, а фактично без мера місто живе вже кілька років.

А опозиція вчора зареєструвала в Раді законопроект про призначення виборів у Києві на 27 жовтня 2013 р.