ua en ru

Питання виборів у Києві знято, - Рибак

Автор: RBC.UA
Згідно з рішенням КСУ, питання виборів у Києві знято. Про це на погоджувальній раді заявив спікер Верховної Ради (ВР) України Володимир Рибак, передає кореспондент РБК-Україна.

Згідно з рішенням КСУ, питання виборів у Києві знято. Про це на погоджувальній раді заявив спікер Верховної Ради (ВР) України Володимир Рибак, передає кореспондент РБК-Україна.

"Що стосується місцевих виборів, то запитання знято", - заявив він.

При цьому Рибак додав, що питання про проведення виборів у столиці знятий, враховуючи рішення КСУ.

При цьому лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що опозиція продовжує наполягати на призначенні виборів мера Києва і до Київради у поточному році.

Читайте також: Мітинг з вимогою призначити вибори в Києві тривав не більше двох годин (фото, відео)

Нагадаємо, що минулого тижня Конституційний суд України виніс рішення щодо місцевих виборів і постановив, що необхідність проведення виборів мера Києва і депутатів Київради у жовтні 2015 р. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

"КСУ зазначає, що для уніфікації термінів проведення всіх чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських, районних, обласних рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових чи позачергових виборах, відбуваються одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень рад або голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 р. ", - заявив головуючий на засіданні суддя Сергій Винокуров.

Читайте також: Опозиція пропонує парламенту призначити вибори в Києві 27 жовтня 2013 р

Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції, однак сформулювати єдину позицію з цього приводу опозиційні партії не можуть. Більше того, різне бачення ситуації побутує і серед депутатів "Батьківщини". Так, наприклад, Київська організація "Батьківщини" вирішила "обнулити списки", а лідер "Удару" Віталій Кличко заявив, що 13 його депутатів складуть мандати.

Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю закінчився у червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчиться в червні 2013 Теоретично Верховна Рада може призначити позачергові вибори до Київради на 2013 р., але такого бажання немає у Партії регіонів. Це означає, що ймовірність призначення виборів парламентом вкрай низька. Вже два рази депутати провалювали голосування з цього питання, очікується, що втретє законопроект "Батьківщини" буде провалений.

Читайте також: Більшість у Київраді вирішила працювати до обрання нових депутатів, - "Батьківщина"

Тим часом більшість Київради вирішило, що їхні повноваження не закінчаться, поки не будуть обрані нові депутати Київради і поки вони не приймуть присягу. Протестуючи проти такого рішення опозиція зібрала вчора мітинг під будівлею КМДА. Протестувальники вимагали призначення виборів мера і депутатів Київради. Але, судячи з кількості присутніх (не більше 300 чоловік) і тривалості мітингу (не більше двох годин), голосу киян ніхто не почує.