ua en ru

Визначення дати виборів у Києві є внутрішньою справою України, - посол Італії

Автор: RBC.UA
Посол Італії в Україні Фабріціо Романо заявив, що перенесення дати виборів мера і депутатів міськради Києва на 2015 р. - це внутрішня справа України. Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Посол Італії в Україні Фабріціо Романо (на фото) заявив, що перенесення дати виборів мера і депутатів міськради Києва на 2015 р. - це внутрішня справа України. Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, на питання журналістів, яке ставлення в посольства Італії до перенесення дати виборів у Києві на 2015 р., Романо відповів: "Це ваше внутрішнє справа, я не можу цього коментувати".

Нагадаємо, 30 травня Конституційний суд України (КСУ) вирішив, що необхідно провести вибори мера Києва і депутатів Київради у жовтні 2015 Таким чином, виборів в 2013 р. швидше за все не буде. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Читайте також: Більшість у Київраді вирішила працювати до обрання нових депутатів, - "Батьківщина"

Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції, однак сформулювати єдину позицію з цього приводу опозиційні партії не можуть. Більше того, різне бачення ситуації побутує і серед депутатів "Батьківщини". Так, наприклад, Київська організація "Батьківщини" вирішила "обнулити списки", а лідер "Удару" Віталій Кличко заявив, що 13 його депутатів складуть мандати.
Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю завершився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчиться в червні 2013 р.

Але вчора більшість Київради вирішила, що їхні повноваження не закінчаться, поки не будуть обрані нові депутати Київради і поки вони не приймуть присягу. "Я була абсолютно не згодна з позицією більшості депутатів Київради, які посилаючись на рішення Конституційного суду, наполягали на продовженні роботи Київради у нинішньому складі до 2015 року. Адже згідно закону п'ятирічні повноваження Київради закінчаться 2 червня, а це означає, що Верховная Рада України повинна призначити позачергові вибори Київради і мера негайно ", - сказала голова фракції" БЮТ-Батьківщина "у Київраді Тетяна Меліхова.

Читайте також: "Свобода" закликала українців 2 червня прийти до Київради

На її думку дії влади і більшості Київради, свідчать про те, що вони усвідомлюють свою неспроможність перемогти на виборах.
Раніше в Київраді вже заявляли, що не мають наміру припиняти повноваження 2 червня. Київська міськрада планує провести засідання після закінчення терміну своїх повноважень. Київрада орієнтується на те, що, в ч.1 ст.49 закону "Про місцеве самоврядування в Україні" говориться, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради, з моменту оголошення підсумків виборів, і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання.

Теоретично Верховна Рада може призначити позачергові вибори до Київради на 2013 р., але такого бажання немає у Партії регіонів. Це означає, що ймовірність призначення виборів парламентом вкрай низька. Вже два рази депутати провалювали голосування з цього питання, очікується, що втретє законопроект "Батьківщини" буде провалений.