ua en ru

Більшість у Київраді вирішила працювати до обрання нових депутатів, - "Батьківщина"

Автор: RBC.UA
У ході сьогоднішнього засідання, на чолі з секретарем Київради Галиною Герегою, більшість Київради вирішила, що їхні повноваження не закінчаться, поки не будуть обрані нові депутати Київради і поки вони не приймуть присягу. Про це повідомила голова фракції "БЮТ-Батьківщина" у Київраді Тетяна Меліхова.

У ході сьогоднішнього засідання, на чолі з секретарем Київради Галиною Герегою, більшість Київради вирішила, що їхні повноваження не закінчаться, поки не будуть обрані нові депутати Київради і поки вони не приймуть присягу. Про це повідомила голова фракції "БЮТ-Батьківщина" у Київраді Тетяна Меліхова.

"Я була абсолютно не згодна з позицією більшості депутатів Київради, які посилаючись на рішення Конституційного суду, наполягали на продовженні роботи Київради у нинішньому складі до 2015 року. Адже згідно закону п'ятирічні повноваження Київради закінчаться 2 червня, а це означає, чтоВерховная Рада України повинна призначити позачергові вибори Київради і мера негайно ", - зазначила Меліхова.

Голова фракції заявила, що дії влади і більшості Київради, свідчать про те, що вони усвідомлюють свою неспроможність перемогти на виборах.

Читайте також: Опозиція визначилася з єдиним кандидатом на посаду мера Києва, - Кличко

Раніше в Київраді вже заявляли, що не мають наміру припиняти повноваження 2 червня. Київська міськрада планує провести засідання після закінчення терміну своїх повноважень. Київрада орієнтується на те, що, в ч.1 ст.49 закону "Про місцеве самоврядування в Україні" говориться, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради, з моменту оголошення підсумків виборів, і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання.
Теоретично Верховна Рада може призначити позачергові вибори до Київради на 2013 р., але такого бажання немає у Партії регіонів. Це означає, що ймовірність призначення виборів парламентом вкрай низька. Вже два рази депутати провалювали голосування з цього питання, очікується, що втретє законопроект "Батьківщини" буде провалений.

Тим часом, опозиція невпинно робить все нові і нові заяви про те, як слід вчинити опозиційним депутатам Київради. Лідер "Удару" Віталій Кличко заявив, що 13 його депутатів складуть мандати. Київська міська організація "Батьківщини" сьогодні в ході конференції прийняла рішення "обнулити списки" депутатів Київради. Нардеп Володимир Бондаренко заявив, що це дуже небажаний і недалекоглядних варіантів розвитку подій.

У свою чергу, голова міської організації Юрій Одарченко заявив, що це є практичним, юридичним і логічним рішенням, яке необхідно зробити всім опозиційним партіям, представленим у Київраді.

Нагадаємо, 30 травня Конституційний суд України (КСУ) вирішив, що необхідно провести вибори мераКіева і депутатів Київради у жовтні 2015 Таким чином, виборів в 2013 р. швидше за все не буде. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Читайте також: Кличко заявив, що депутати "Удару" в Київраді здадуть мандати

Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції, однак сформулювати єдину позицію з цього приводу опозиційні партії не можуть. Більше того, різне бачення ситуації побутує і серед депутатів "Батьківщини". Вчора Арсеній Яценюк заявив, що опозиція в Київраді повинна здати мандати. Проте після цього в самій "Батьківщині" і в "Ударі" заяву Яценюка розкритикували, назвавши його "провокаційним".

Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю завершився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчиться в червні 2013 р.