ua en ru

Представництво ЄС в Україні висловило стурбованість перенесенням виборів у Києві

Автор: RBC.UA
Представництво Євросоюзу в Україні стурбоване перенесенням виборів в Києві на 2015 р. Про це РБК-Україна заявив прес-секретар представництва Давид Стулік.

Представництво Євросоюзу в Україні стурбоване перенесенням виборів в Києві на 2015 р. Про це РБК-Україна заявив прес-секретар представництва Давид Стулік (на фото).

"Європейське представництво в Україні дійсно стурбовано таким рішенням КСУ, оскільки згідно з європейськими цінностями і угодою про асоціацію, ми будемо приділяти пильну увагу дотримання загальноєвропейських цінностей в Україні, демократичних цінностей, таких, як справедливі вибори. Ми стурбовані таким рішенням КСУ і вважаємо, що вибори повинні були б відбутися, враховуючи, що останні вибори були в 2008 р.", - заявив Стулік.

Про це сьогодні також заявила радник Президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук.

Читайте також: Рішення КСУ не може бути перешкодою для ВР у питанні призначення виборів у Києві, - АП

За її словами, рішення КСУ не може бути перешкодою для ВР у питанні призначення виборів у Києві. "Це питання призначення виборів є виключним повноваженням Верховної Ради, Конституція передбачає не тільки право, але передбачає прямий обов'язок парламенту призначати чергові, позачергові, в тому числі, місцеві вибори. Всі питання, пов'язані з виборами міської влади, це питання до парламенту, до Верховної Ради України", - зазначила Ставнійчук.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України виніс рішення щодо місцевих виборів і постановив, що вибори мера Києва і депутатів Київради мають відбутися в жовтні 2015 р.

Читайте також: Питання виборів у Києві знято, - Рибак

"КСУ зазначає, що для уніфікації термінів проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських, районних, обласних рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових або позачергових виборах, відбуваються одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень рад або голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 р.", - заявив головуючий на засіданні суддя Сергій Винокуров.

Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції, однак сформулювати єдину позицію з цього приводу опозиційні партії не можуть. Так, наприклад, Київська організація "Батьківщини" вирішила "обнулити списки", а лідер "Удару" Віталій Кличко заявив, що 13 його депутатів складуть мандати.

Читайте також: Опозиція пропонує парламенту призначити вибори в Києві 27 жовтня 2013 р

Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю закінчився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчиться в червні 2013 р. Теоретично Верховна Рада може призначити позачергові вибори у Київраду на 2013 р., але такого бажання немає у Партії регіонів. Це означає, що ймовірність призначення виборів парламентом вкрай низька. Вже два рази депутати провалювали голосування з цього питання, очікується, що в третій раз законопроект "Батьківщини" буде провалений.

Тим часом більшість Київради вирішила, що їх повноваження не закінчаться, поки не будуть обрані нові депутати Київради і поки вони не приймуть присягу.