Рішення КСУ не може бути перешкодою для ВР у питанні призначення виборів у Києві, - АП
Рішення Конституційного суду України (КСУ) безпосередньо не стосується питання проведення виборів у Києві. Про це заявила радник Президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.
"КСУ тлумачив поняття чергових виборів, давав тлумачення згідно з європейськими стандартами принципу періодичності виборів. Як на мене, рішення КСУ безпосередньо не стосується питання проведення виборів у Києві", - зазначила Ставнійчук.
За її словами, вибори повинні проходити в терміни, визначені законодавством.
Читайте також: Питання виборів у Києві знято, - Рибак
"Я теж киянка, і для мене чітко і ясно, що кияни мають право мати і свого обраного голову, і, відповідно, раду. Принцип періодичності виборів пов'язаний з тим, що загальноєвропейський стандарт ґрунтується на тому, що вибори повинні проходити, відповідно, у терміни, визначені законодавством. Конституція України чітко визначає і термін повноважень обраних органів місцевого самоврядування, і, відповідно, треба виходити з цього", - зазначила Ставнійчук.
Вона також додала, що парламент має не тільки право, але й обов'язок призначити вибори.
"Це питання призначення виборів є виключним повноваженням Верховної Ради, Конституція передбачає не тільки право, але передбачає пряму обов'язок парламенту призначати чергові, позачергові, в тому числі, місцеві вибори. Всі питання, пов'язані з виборами міської влади, це питання до парламенту, до Верховної Ради України", - зазначила Ставнійчук.
Читайте також: Опозиція пропонує парламенту призначити вибори в Києві 27 жовтня 2013 р
Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України виніс рішення щодо місцевих виборів і постановив, що вибори мера Києва і депутатів Київради мають відбутися в жовтні 2015 р.
"КСУ зазначає, що для уніфікації термінів проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських, районних, обласних рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових або позачергових виборах, відбуваються одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень рад або голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 р.", - заявив головуючий на засіданні суддя Сергій Винокуров.
Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції, однак сформулювати єдину позицію з цього приводу опозиційні партії не можуть. Так, наприклад, Київська організація "Батьківщини" вирішила "обнулити списки", а лідер "Удару" Віталій Кличко заявив, що 13 його депутатів складуть мандати.
Читайте також: Опозиція визначилася з єдиним кандидатом на посаду мера Києва, - Кличко
Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю закінчився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчиться в червні 2013 р. Теоретично Верховна Рада України може призначити позачергові вибори у Київраду на 2013 р., але такого бажання немає у Партії регіонів. Це означає, що ймовірність призначення виборів парламентом вкрай низька. Вже два рази депутати провалювали голосування з цього питання, очікується, що в третій раз законопроект "Батьківщини" буде провалений.
Тим часом більшість Київради вирішила, що їх повноваження не закінчаться, поки не будуть обрані нові депутати Київради і поки вони не приймуть присягу.