ua en ru

Опозиція пропонує парламенту призначити вибори в Києві на 27 жовтня 2013 р

Автор: RBC.UA
У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований проект постанови № 2175а, ініційований народними депутатами від "Батьківщини", яким пропонується призначити вибори мера Києва і депутатів Київради на 27 жовтня 2013 р.

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований проект постанови № 2175а, ініційований народними депутатами від "Батьківщини", яким пропонується призначити вибори мера Києва і депутатів Київради на 27 жовтня 2013 р.

Текст проекту закону "Про призначення позачергових виборів Київського міського голови і депутатів Київської міської ради (27 жовтня 2013)" на офіційному сайті ВР поки відсутній.

Законопроект ініціювали народні депутати від "Батьківщини" Юрій Одарченко, Олександр Чорноволенко, Володимир Яворівський та Наталія Новак від "Удару". Варто Відзначити, що Чорноволенко і Одарченко вже подавали до Ради законопроект про призначення виборів у Києві і мова в документі йшла про те, що рішення про створення районних рад у Києві має вирішуватися на референдумі. Київрада може скасувати результати референдуму тільки 2/3 голосів. У разі неутворення районних рад районні в місті Києві державні адміністрації є підконтрольними і підзвітними Київській міській раді і звітують перед нею не рідше ніж раз на квартал. У разі створення райрад, райадміністрації будуть підзвітні їм. Головою РДА призначається обраний глава райради. Призначення заступників голів РДА знаходиться у веденні глави КМДА.

Проект закону був зареєстрований менш, ніж через дві години після оприлюднення рішення Конституційного суду про необхідність проведення виборів мера Києва і депутатів Київради у жовтні 2015 Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Читайте також: КСУ відклав проведення виборів в Києві до 2015 р

"КСУ зазначає, що для уніфікації термінів проведення всіх чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських, районних, обласних рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових чи позачергових виборах, відбуваються одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень рад або голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 р.", - заявив головуючий на засіданні суддя Сергій Винокуров.

Коментуючи рішення суду, опозиція вже заявила, що буде боротися за київські вибори. В "Ударі" заявили, що вимагатимуть прийняття Верховною Радою постанови про проведення виборів вКіеве, адже саме вона призначає вибори. "Батьківщина" має намір звертатися до Венеціанської комісії.

Також опозиція на наступному тижні в парламенті буде піднімати питання оцінки рішення КСУ.

Слід також зазначити, що рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Нагадаємо, що Рада вже двічі провалювала голосування по проектах поятановленій про призначення виборів у Києві, тому є сумніви в можливості відстояти це питання парламентськими методами.

Читайте також: Опозиція буде захищати київські вибори в Раді та Венеціанській комісії

Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю завершився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчиться в червні 2013 р.

У той же час Київрада не має наміру припиняти свої повноваження 2 червня. Київська міськрада планує провести засідання вже після закінчення терміну своїх повноважень. Київрада орієнтується на те, що, в ч.1 ст.49 закону "Про місцеве самоврядування в Україні" говориться, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради, з моменту оголошення підсумків виборів, і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання.