ua en ru

Янукович і Путін обговорять новий договір про розширення співпраці в газовій сфері між Україною і РФ

Автор: RBC.UA
Україна і Росія готують новий договір про розширення співпраці в газовій сфері, йдеться в матеріалах прес-служби Кремля, підготовлених до завтрашньої зустрічі Президента України Віктора Януковича з російським колегою Володимиром Путіним у Москві.

Україна і Росія готують новий договір про розширення співпраці в газовій сфері, йдеться в матеріалах прес-служби Кремля, підготовлених до завтрашньої зустрічі Президента України Віктора Януковича з російським колегою Володимиром Путіним у Москві.

Читайте також: Ціна на газ для України може бути знижена до 160 дол. за 1 тис. куб. м у разі приєднання до МС, - Азаров

Згідно з повідомленням, президенти планують обговорити розвиток економічних зв'язків між країнами, зокрема вирішити деякі аспекти так званої "газової теми", а також обговорити прогрес у переговорах з Азово-Керченського врегулювання.

Основну увагу на переговорах планується приділити обговоренню стану та перспектив розвитку економічних зв'язків у таких пріоритетних сферах, як енергетика, транспорт, космос, мирний атом.

Читайте також: Україна вдвічі скоротила закупівлі газу в "Газпрому", - Бойко

Так, незважаючи на низку розбіжностей у підходах щодо деяких аспектів "газової теми" - таких як, зокрема, ціноутворення і обсяг закуповуваного Україною газу - сторони продовжують вести планомірну роботу над формуванням правової бази, покликаної вивести взаємодію в цьому напрямку на більш високий рівень.

"Планується, що Путін і Янукович докладно обговорять можливості та перспективи вирішення цього завдання у світлі підготовки нового, повномасштабного договору про розширення співпраці в газовій сфері, а також виконання домовленості між" Газпромом" і "Нафтогазом України" про спільне освоєння структури Палласа, розташованої на шельфі Чорного моря", - наголошується в повідомленні.

Читайте також: Україну чекає небувале охолодження торговельних відносин з РФ, якщо вона не вступить до МС

"Передбачається також розглянути такі важливі теми, як прогрес у переговорах по Азово-Керченському врегулюванню, питання розширення договірно-правової бази перебування Чорноморського флоту Росії на території України", - зазначає прес-служба Кремля.

Також повідомляється, що в рамках візиту Президента Януковича до Москви 22 жовтня буде підписано угоду, що регламентує пересування військових формувань Чорноморського флоту РФ територією України.

Зазначається, що Україна стабільно зберігає позиції провідного торговельного партнера Росії на просторі СНД. Росія займає четверте місце серед всіх зарубіжних інвесторів в українську економіку (загальний обсяг російських інвестицій на липень ц.р. становить 3,6 млрд доларів). 2011 рік став рекордним за обсягом взаємного товарообігу, який склав більше 50 млрд доларів, збільшившись, у порівнянні з 2010 роком, на 36%. У січні-серпні товарообіг склав близько 30 млрд доларів, знизившись на 9,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року. З урахуванням цього сторони мають намір розглянути питання, пов'язані із забезпеченням стійкої динаміки зростання економічного співробітництва.

Читайте також: Україна у 2013 р. планує знизити споживання газу на 12%

Також у Кремлі підкреслили, що гарною підмогою в цьому контексті стало набуття 20 вересня чинності (після виконання ратифікаційних процедур Росією, Білоруссю та Україною) Договору про зону вільної торгівлі у СНД. Серйозні перспективи може відкрити також активне підключення України до багатосторонніх інтеграційних об'єднань - Митного союзу, Єдиного економічного простору, формованому Євразійському союзу.

Раніше міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявляв, що 22 жовтня Президент Янукович у ході свого візиту до Москви обговорить ряд питань, в тому числі, щодо газової теми.

Читайте також: Україна ще не узгодила обсяги закупівлі російського газу на 2013 р., - Макуха

Нагадаємо, раніше Янукович наголошував на важливості спрощення процедур прикордонно-митного контролю для розвитку успішного міжрегіонального співробітництва України і Росії. На його думку, експеримент зі спрощення контролю на поїзді Київ-Москва зарекомендував себе добре і цей досвід потрібно прискорити і поширити.

Як повідомлялося, в червні прем'єр-міністри двох країн підписали програму російсько-українського співробітництва в галузі дослідження і використання космічного простору в мирних цілях на 2012-2016 рр. В області космічного співробітництва мова йде про подальше використання ракет-носіїв "Зеніт", про проведення ряду експериментів Академією наук України на Міжнародній космічній станції, також про виготовлення супутника зв'язку для України на підприємстві у Красноярську і про співпрацю з українським Космічним агентством у науковому космосі.

Читайте також: Україна не може одночасно рухатися і до ЄС, і у МС, - Хорошковський

Остання зустріч Януковича і Путіна відбулася в Сочі в серпні 2012 р. Тоді Президент України сказав, що хотів би змінити характер відносин з Росією в газовій сфері. Після цієї зустрічі джерела повідомляли, що Путін поставив Януковичу ультиматум, - якщо у двомісячний термін Київ не погодиться вступити до Митного союзу, його чекає охолодження торговельних відносин. Термін для прийняття рішення за нібито поставленим Президентом РФ ульматумом давно минув, Україна у МС не вступила і відносини з РФ не зіпсувала.

Читайте також: Янукович привітав Путіна з ювілеєм

Перед цим двоє лідерів зустрічалися на засіданні українсько-російської міждержавної комісії. Глави держав обговорили низку питань як економічного, так і політичного характеру. Однак, як і за результатами низки попередніх зустрічей, досягти яких-небудь конкретних домовленостей президентам не вдалося.

1 жовтня Президент Янукович підписав доручення з метою подальшого поглиблення відносин стратегічного партнерства з Росією і неухильного виконання домовленостей, досягнутих під час п'ятого засідання російсько-української міждержавної комісії. 19 жовтня у МЗС РФ повідомили, що Україна і Росія задоволені ходом демаркації українсько-російського кордону.

Зауважимо, що ціна на газ для України в І кварталі 2013 р. складе близько 432 дол/тис. куб. м.