ru ua

Україна ще не узгодила обсяги закупівлі російського газу на 2013 р., - Макуха

Автор: RBC.UA
Україна досі не погодила обсяг закупівлі російського газу на 2013 рік. Про це повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Макуха, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна досі не погодила обсяг закупівлі російського газу на 2013 рік. Про це журналістам повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Макуха, передає кореспондент РБК-Україна.

"Йдуть обговорення на всіх рівнях - на рівні президента, прем'єра, на утраті міністерства, поки питання ще в стадії обговорення. Наша позиція полягає в тому, що на сьогодні потреби української енергетики такі, що купувати 52 млрд кубометрів газу нам абсолютно не треба, особливо за такими цінами", - заявив Макуха.

Він зазначив, що повинна бути адекватна ціна для того, щоб можна було говорити про вибірку. "Оскільки позиція Росії досить жорстка, то ми шукаємо свої варіанти вирішення обсягу", - додав він.

Читайте також: Ціна на газ для України може бути знижена до 160 дол за 1 тис. куб. м у разі приєднання до МС, - Азаров

Також, за словами Макухи, Україна визначає оптимальний маршрут транспортування природного газу у разі потреби в реверсному режимі з Європи.

Читайте також: Ціна на газ для України в І кварталі 2013 р. складе близько 432 дол

У свою чергу, прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що Україна може повністю відмовитися від імпорту російського газу через завищену ціну. "Ми в своїх переговорах з російськими партнерами говоримо прямо - подумайте, ви зараз отримуєте тимчасові вигоди від того зрадницького угоди, яка в свій час примудрилися підписати, але це - тимчасовий виграш. Рано чи пізно настане момент, коли ми взагалі нічого не будемо купувати у вас за такою ціною. Так для чого ви нас зараз ставите в такий важкий стан?", - заявив Азаров.

Раніше він висловив переконання, що Україна через 10 років (до 2023 р.) зможе повністю забезпечити себе власним газом і нафтою.

Читайте також: Україна планує у наступному році скоротити закупівлю російського газу

Відзначимо, за даними прес-служби "Уктрансгазу", імпорт російського природного газу в Україну за 8 місяців 2012 р. зменшився на 34% порівняно з показниками минулого року і склав 21,5 млрд куб. м.

Читайте також: Газ неросійського походження з'явиться на ринку України наприкінці 2013 р. або у 2014 р., - Міненерговугілля

Як повідомлялось,Україна в січні-серпні 2012 р. порівняно з аналогічним періодом 2011 р. знизила споживання газу на 7,8% - до 35 млрд 064,7 млн ​​куб. м. Видобуток природного газу в Україні за 8 міс. 2012 зріс на 116,7 млн куб. м, або на 0,9% в порівнянні з аналогічним періодом 2011 р. - до 13 млрд 471 млн куб. м.

Україна за січень-липень 2012 р. імпортувала 18 млрд 738 млн 470 тис. куб м російського природного газу на суму 7 млрд 934 млн 074,3 тис. дол, повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Читайте також: Еттінгер: реверсні поставки газу в Україну із Словаччини можливі до середини 2014 р

Україна споживає близько 55 млрд куб. м. газу в рік, половина з якого імпортується з Росії. Згідно з "Харківськими угодами", Україні надається знижка в 100 дол./тис. куб.м. Україна в останні кілька років активно намагається ці контракти переглянути або хоча б зменшити обсяг закупівель російського газу.

Кабмін України затвердив газовий баланс країни на 2012 р., передбачивши скорочення закупівель у "Газпрому" на третину, у порівнянні з контрактними обсягами - до 27 млрд куб. м. Глава Міненерговугілля Юрій Бойко заявляв, що заявка з "Газпромом" узгоджена, однак російська сторона досить жорстко спростувала цю заяву. У "Газпромі" очікують, що "Нафтогаз" викупить 40 млрд куб. м газу і запевняють, що це передбачено контрактними зобов'язаннями української сторони перед "Газпромом". "Газпром" також не виключає судових розглядів з Україною у разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу. У той же час, на думку прем'єра України Миколи Азарова, Росія не буде застосовувати штрафні санкції за недобір газу Україною.

Читайте також: "Газпром" не веде з "Нафтогазом" переговорів про перегляд ціни газу

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.

У 2011 р. Україна імпортувала 44 млрд 801 млн 404,2 тис. куб. м. газу, що на 22,43% більше обсягу 2010 р. У вартісному вираженні імпорт газу в 2011 р. виріс на 49,5% - до 14 млрд 046 млн 027,6 тис. дол.