ua en ru

Ціна на газ для України може бути знижена до 160 дол. за 1 тис. куб. м у разі приєднання до Митного союзу, - Азаров

Автор: RBC.UA
Приєднання України до Митного союзу дозволить знизити ціну на російський газ до 160 дол. за 1 тис. куб. м, передає радіо "Свобода" з посиланням на заяву прем'єр-міністра України Миколи Азарова. "Росія нам висуває умову: давайте приєднуйтесь до Митного союзу - і завтра у вас газ буде по 160 дол.", - заявив прем'єр.

Приєднання України до Митного союзу дозволить знизити ціну на російський газ до 160 дол. за 1 тис. куб. м, передає радіо "Свобода" з посиланням на заяву прем'єр-міністра України Миколи Азарова.

Читайте також: Газ неросійського походження з'явиться на ринку України наприкінці 2013 р. або у 2014 р., - Міненерговугілля

"Росія нам висуває умову: давайте приєднуйтесь до Митного союзу - завтра у вас газ буде по 160 дол.", - заявив Азаров сьогодні під час спілкування з чиновниками в Одесі.

При цьому Азаров наголосив, що приєднання до Митного союзу, в цілому, відповідає національним інтересам України, оскільки близько 40% міжнародного товарообігу України припадає на країни, що входять у Митний союз.

Читайте також: Введено в експлуатацію другу нитку "Північного потоку" потужністю 27,5 млрд куб. м газу (фото, відео)

З іншого боку, за словами прем'єра, 30% міжнародного товарообігу припадає на країни Євросоюзу, і, відповідно, приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС, і політична асоціація з ЄС "відповідають національним інтересам".

Він також зазначив, що Україна не хоче обирати між Митним союзом і зоною вільної торгівлі з ЄС, а хоче працювати з усіма, в тому числі і з країнами Азії.

Раніше з посиланням на джерела повідомлялося, що на Україну чекає небувале охолодження торговельних відносин з РФ, якщо вона не вступить до Митного союзу. У серпні Азаров заявив, що Україна обережно ставиться до відносин з Митним союзом.

Читайте також: Україні потрібно вибирати між ЄС і Митним союзом, - Коморовський

За даними НАК "Нафтогаз України", в I кв. 2012 ціна газу становила 416 дол./тис. куб. м, у II кварталі 2012 р. виросла на 2,1% - до 425 дол./тис. куб. м. У ІІІ кварталі 2012 р. ціна виросла на 0,23% - до 426 дол. за 1 тис. куб. м. Ціна російського газу для України у IV кварталі 2012 р. складе 432 дол./тис. куб.м.

У держбюджеті на цей рік закладено ціну російського газу в розмірі 416 дол./тис. куб. м.

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.

Читайте також: "Укртрансгаз" завершив підготовку до опалювального сезону: до ПСГ накопичено 20 млрд куб. м газу

Зазначимо, що Україна у 2011 р. сплатила близько 70 млрд грн за імпорт російського природного газу.

Як повідомлялося напередодні, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" перерахувала ВАТ "Газпром" понад 1,056 млрд дол. за імпортований у вересні 2012 р. природний газ.

Читайте також: "Газпром" не веде з "Нафтогазом" переговорів про перегляд ціни газу

Нагадаємо, у вересні ц.р. стало відомо, що Україна планує у 2013 році скоротити закупівлю російського газу. У заявці на закупівлю газу на наступний рік фігурує об'єм 24,5 млрд куб. м газу.

Як повідомлялося, Україна, за підсумками семи місяців 2012 р., продовжує демонструвати зниження імпорту російського газу - імпортовано було 18 млрд 738 млн 470 тис. куб м російського природного газу на суму 7 млрд 934 млн 074,3 тис. дол.