ru ua

Україна в 2013 р. планує знизити споживання газу на 12%

Автор: RBC.UA
Україна знизить на 12% споживання газу в 2013 році. Про це в ході прес-конференції заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна знизить на 12% споживання газу в 2013 році. Про це в ході прес-конференції заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Цього року буде спожито на 15% газу менше, ніж минулого. І приблизно на 12% від цього року ми плануємо зниження споживання в наступному році", - сказав Бойко.

Читайте також: Україна ще не узгодила обсяги закупівлі російського газу на 2013 р

Він підкреслив, що з початку року було змінено енергетичний баланс країни. "І з сьогоднішнього дня практично припинили використання газу для виробництва електроенергії. Ми перейшли на вугілля та ядерну енергію. Ця політика буде заснована на власних енергетичних можливостях буде продовжуватися", - додав міністр.

Також за словами Бойка в 2012 р. Україна за рахунок зниження споживання природного газу заощадила майже 2 млрд дол. Він зазначив, що Україна з метою зниження споживання природного газу виробляє ядерну енергію та вугілля. "У листопаді ми починаємо один з самих амбітних планів - будівництво LNG-терміналу. Кінцева мета - за 10-річчя привести нас до енергетичної незалежності", - сказав міністр.

Закупівлі російського газу за даними Бойка Україна в цьому році скоротила майже в два рази. За даними "Укртрансгазу", Україна за січень-серпень 2012 р. скоротила імпорт газу на 34% - до 21,5 млрд куб. м. У той же час за даними Державної служби статистики, видобуток природного газу в Україні в січні-вересні 2012 р. до аналогічного періоду 2011 р. зменшився на 0,3% - до 14,3 млрд куб. м.

Читайте також: Ціна на газ для України в І кварталі 2013 р. складе близько 432 дол

Зазначимо, що прем'єр-міністр України Микола Азаров, який зараз перебуває у відпустці для проведення виборчої кампанії, вважає, що Україна до 2023 р. зможе повністю забезпечити себе власним газом і нафтою, а також повністю відмовитися від імпорту російського газу через завищену ціни.

Україна споживає близько 55 млрд куб. м. газу в рік, половина з якого імпортується з Росії. Згідно "Харківським угодам", Україні надається знижка в 100 дол./тис. куб.м. Україна протягом кількох останніх років активно намагається ці контракти переглянути або хоча б зменшити обсяг закупівель російського газу.

Кабмін України затвердив газовий баланс країни на 2012 р., передбачивши скорочення закупівель у "Газпрому" на третину, у порівнянні з контрактними обсягами - до 27 млрд куб. м. Глава Міненерговугілля Юрій Бойко заявив, що заявка з "Газпромом" узгоджена, однак російська сторона досить жорстко спростувала цю заяву. У "Газпромі" очікують, що "Нафтогаз" викупить 40 млрд куб. м газу і запевняють, що це передбачено контрактними зобов'язаннями української сторони перед "Газпромом". "Газпром" також не виключає судових розглядів з Україною у разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу. У той же час, на думку прем'єра України Миколи Азарова, Росія не буде застосовувати штрафні санкції за недобір газу Україною.

Читайте також: Газ неросійського походження з'явиться на ринку України наприкінці 2013 р. або у 2014 р

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.

У 2011 р. Україна імпортувала 44 млрд 801 млн 404,2 тис. куб. м. газу, що на 22,43% більше обсягу 2010 р. У вартісному вираженні імпорт газу в 2011 р. виріс на 49,5% - до 14 млрд 046 млн 027,6 тис. дол.