ua en ru

В Україні не виділяються заявлені на боротьбу з корупцією кошти, - Transparency International

Автор: RBC.UA
В Україні в 2011-2012 рр. заявлені кошти на реалізацію державної програми запобігання і протидії корупції не виділялися. Про це повідомили в представництві Transparency International в Україні, яке виступило координатором проекту "Державна антикорупційна програма - під контролем громадськості!".

В Україні в 2011-2012 рр. заявлені кошти на реалізацію державної програми запобігання і протидії корупції не виділялися. Про це повідомили в представництві Transparency International в Україні, яке виступило координатором проекту "Державна антикорупційна програма - під контролем громадськості!".

Реалізація державної антикорупційної програми передбачає виділення понад 820 млн грн бюджетних коштів. Зокрема, в 2011 р. на здійснення 30 заходів антикорупційної держпрограми передбачалося виділити 1,94 млн грн і, відповідно, 245,68 млн грн - на реалізацію 105 заходів цієї програми в 2012 р. "Однак, як показує попередній аналіз ситуації, проведений громадськими організаціями, заявлені кошти на реалізацію антикорупційної держпрограми не виділялися", - відзначили в Transparency International.

"Антикорупційна держпрограма розроблялася і приймалася без будь-якого обговорення з громадськістю. Тож встановити істину в питанні, чому обрали саме ті чи інші заходи, і на що реально витрачається майже мільярд бюджетних коштів - одне з головних завдань проекту", - говорить керівник Transparency International Україна Олексій Хмара.

Читайте також: В Україні розкривають лише кожен другий злочин

За словами Хмари, свою позицію міг би висловити національний антикорупційний комітет при Президенті України, відповідальний за всебічну оцінку ситуації у сфері протидії корупції. "Однак, позиція НАК з даного приводу до цих пір невідома", - підкреслив експерт.

Громадський моніторинг виконання державної програми запобігання і протидії корупції на 2011-2015 рр. здійснюється силами Transparency International Україна (творче об'єднання "Торо") в партнерстві з Антикорупційною радою України, Українським інститутом публічної політики, фундацією "Відкрите суспільство", Центром політико-правових реформ, ГО "Філософія серця" та інформаційно-правовим центром "Наше право" . Проект підтримується фінансово програмою MATRA (посольство Королівства Нідерландів в Україні) та міжнародним фондом "Відродження".

Очікується, що попередні результати громадського моніторингу будуть представлені 9 грудня цього року в рамках міжнародного дня боротьби з корупцією.

Читайте також: Transparency International: Україна в рейтингу корумпованості опустилася з 134 на 152 місце

Нагадаємо, у вересні ц.р. Transparency International повідомляла, що Україна стала однією з найгірших на пострадянському просторі за рівнем прозорості роботи уряду. Експерти організації запропонували Україні, Молдавії, Росії, Вірменії, Грузії та Азербайджану активізувати боротьбу з корупцією, залучати громадян до ухвалення рішень та оприлюднювати фінансову та іншу інформацію в мережі Інтернет.

Відзначимо, Transparency International неодноразово висловлювала стурбованість ситуацією з корупцією в Україні. Зокрема, якщо в 2006 р. Україна, маючи оцінку в 2,8 бала, займала 99-104 місце серед 163 країн світу, в яких здійснювалося дослідження, то в 2009 р. з результатом в 2,2 бали Україна вже опинилася на 146 -153 місці серед 180 країн. У 2010 р. оцінку 2,4 бала, крім України, отримали 9 країн, а це означає, що Україні ділила з ними 134-143 місця.

Читайте також: GRECO: Антикорупційні реформи в Україні запроваджуються дуже повільно

Раніше сьогодні повідомлялося, що Україна займає 87 місце серед 97 країн у сфері меж повноважень центральної влади в індексі верховенства права проекту "Правосуддя в світі" (World Justice Project's Rule of Law Index 2012).

Transparency International - неурядова міжнародна організація з боротьби з корупцією та дослідженню рівня корупції по всьому світу. Організація була заснована в 1993 р. колишнім директором Світового банку Петером Айгеном у Берліні. Основними джерелами фінансування організації є: американський Національний фонд демократії (NED) та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Фонд Сороса та Фонд Форда, а також безліч транснаціональних корпорацій, такі як BP-Amoco, Exxon, Rio Tinto, Shell та ін. На даний момент у організації існують філії по всьому світу.

Одним з напрямків діяльності організації є щорічне складання індексу сприйняття корупції, що відображає оцінку рівня корупції підприємцями та аналітиками по десятибальній шкалі.

Діяльність Transparency International критикує прем'єр-міністр Микола Азаров. Він, зокрема, висловив незгоду з тим, що експерти організації вважають високим рівень корупції в Україні. Він, зокрема, висловив незгоду з тим, що експерти організації вважають високим рівень корупції в Україні. "У об'єктивність цієї організації, я скажу однозначно, не вірю. І я не можу навіть уявити собі, щоб Україна була в світі на такому місці", - сказав прем'єр. При цьому він зазначив, що проблема корупції в Україні дійсно є. "Проблема є, вона реальна. Вона повинна турбувати не представників якоїсь організації, мені невідомою, а повинна цікавити нас", - додав Азаров.

У свою чергу Президент України Віктор Янукович заявив, що корупцію в Україні повністю подолати не вдасться. Янукович запевнив, що "ми дійдемо до такого зниження рівня корупції, який нам потрібен і необхідний. Хоча в світі стверджують, що подолати корупцію в повному обсязі неможливо". Президент підкреслив, що "Україна йде своїм шляхом економічних реформ. Ми йдемо за планом. У деяких напрямках ми йдемо швидше. У деяких - ми загальмували... Але більшість законів, які ми прийняли, позитивно впливають на інвестиційну привабливість України".