ua en ru

GRECO: Антикорупційні реформи в Україні запроваджуються дуже повільно

Автор: RBC.UA
Антикорупційні реформи в Україні запроваджуються дуже повільно і з безліччю перешкод. Про це йдеться в оприлюдненому Міністерством юстиції України другому додатковому звіті про стан виконання Україною рекомендацій Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO), наданих за результатами першого і другого раундів оцінки нашої держави.

Антикорупційні реформи в Україні запроваджуються дуже повільно і з безліччю перешкод. Про це йдеться в оприлюдненому Міністерством юстиції України другому додатковому звіті про стан виконання Україною рекомендацій Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO), наданих за результатами першого і другого раундів оцінки нашої держави.

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, звіт стосується виконання 17 рекомендацій GRECO, які раніше були визнані виконаними частково.

Згідно додаткового звіту, з 17 рекомендацій, виконання яких тривало, Україна частково виконала 10 рекомендацій і не виконала 3 рекомендації.

"GRECO відзначає, що основи для боротьби з корупцією (в Україні) закладаються зі створенням Національного комітету по боротьбі з корупцією, прийняттям національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 рр. і... державної програми з попередження корупції і боротьби з нею на 2011-2015 рр... GRECO хоче підкреслити, що Національний антикорупційний комітет не забезпечує достатнє представництво громадянського суспільства в своїх виконавчих функціях, що викликає особливу стурбованість щодо планування діяльності, а також незалежність у функції моніторингу... GRECO настійно закликає українську владу вирішити це питання в пріоритетному порядку... Кілька основних питань, таких, як незалежність судової влади, паралельне існування кримінальної та адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, незалежність здійснення аудиту місцевих бюджетів і відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення... все ще потребують значної уваги", - йдеться в заяві організації.

У GRECO "висловили співчуття у зв'язку з тим, що темпи реформ досі відбувалися дуже повільно, і законодавчий процес був повний перешкод", і закликали українську владу вжити рішучих заходів з метою вирішення неврегульованих питань, а також представити додаткову інформацію щодо подальшого здійснення рекомендацій.

Як відомо, звіт з 25 рекомендацій GRECO був затверджений за результатами перших двох раундів оцінювання України, проведених в 2006 р. Про виконання цих рекомендацій Україна відзвітувала в травні 2009 р. При цьому в GRECO відзначили, що вважаються виконаними 8 рекомендацій, а 17 рекомендацій - виконаними частково.

Другий додатковий звіт України про стан виконання рекомендацій був затверджений на 54-му пленарному засіданні GRECO, яке відбулося в березні 2012 р. Сьогодні, 18 квітня, дозвіл на оприлюднення звіту було надано Кабінетом міністрів України відповідно до правил і практики GRECO.

Україна приєдналася до Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) 1 січня 2006 р. Тим самим держава надала згоду проходити оцінку з боку GRECO щодо імплементації в національне законодавство положень Кримінальної та Цивільної конвенцій Ради Європи проти корупції, керівних принципів боротьби з корупцією Ради Європи, прийнятих в рамках виконання програми дій проти корупції, схваленої Радою Європи.

Додамо, що Україна в рейтингу корумпованості, складеному в кінці минулого року Transparency International, опустилася з 134 на 152 місце.