ua en ru

В Україні розкривають лише кожен другий злочин

Автор: RBC.UA
В Україні на сьогоднішній день розкривається тільки кожен другий злочин. Про це заявив генеральний прокурор України Віктор Пшонка в ході координаційної наради керівників правоохоронних органів, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні на сьогоднішній день розкривається тільки кожен другий злочин. Про це заявив генеральний прокурор України Віктор Пшонка в ході координаційної наради керівників правоохоронних органів, передає кореспондент РБК-Україна.

"На сьогодні розкривається лише кожен другий злочин. Відсутня належна профілактика рецидиву злочинності, яка останніми роками має стійку тенденцію до зростання", - сказав Пшонка. Тим не менш, він зазначив, що в Україні спостерігається тенденція зниження рівня злочинності.

"Завдяки вжитим заходам, у тому числі традиційного характеру, вперше за останні чотири роки намітилася тенденція до зниження рівня злочинності", - додав Пшонка.

Читайте також: МВС України і РФ посилюють спільну роботу з розшуку злочинців

Також він повідомив, що найближчим часом проведе перевірки органів державної виконавчої влади на додержання антикорупційного законодавства. "Найближчим часом будуть проведені перевірки додержання антикорупційного законодавства в органах державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та інших суб'єктів", - заявив Пшонка.

За його словами, на сьогоднішній день проблемою є притягнення посадовців до відповідальності. "Лише кожного четвертого звільнено з займаної посади", - додав Пшонка.

Читайте також: В Україні з початку року порушено на третину менше кримінальних справ проти працівників ДПСУ - 132

У свою чергу Президент України Віктор Янукович підкреслив, що в минуле мають відійти неповагу до громадян, корупція, зловживання службовим становищем, жорстоке ставлення та тортури з боку правоохоронців і т.д. "Ефективність вашої роботи у боротьбі зі злочинністю вимірюватися в першу чергу рівнем довіри громадян до правоохоронних органів", - сказав Янукович, звертаючись до учасників наради.

Читайте також: Президент підписав Кримінальний процесуальний кодекс (відео)

Відзначимо, новий Кримінально-процесуальний кодекс (КПК), який повністю змінює судову та слідчу процедуру, набирає чинності в Україні 20 листопада ц.р. Невирішеним залишається питання кримінальних проступків. Як заявив Пшонка, прийняття цього документапотрібно прискорити. "Залишається ряд проблем, які потребують вирішення. Першочерговим є прискорення підготовки та прийняття закону про кримінальні проступки", - сказав він.

У свою чергу Генеральна прокуратура України (ГПУ), Міністерство внутрішніх справ (МВС) іСлужба безпеки України (СБУ) заявили про готовність до забезпечення та реалізації положень нового Кримінально-процесуального кодексу України.

Зазначимо, раніше радник Президента - керівник головного управління Адміністрації Президента з питань судоустрою Андрій Портнов говорив, що в Україні буде створено незалежний орган для розслідування злочинів високопосадовців. За його словами, нова структура буде створена після того, як "влада завершить свої перші реформаторські кроки щодо системи кримінальної юстиції, адвокатури та прокуратури".

Читайте також: АП: СБУ не буде розслідувати економічні та службові злочини

Нагадаємо також, що українська податкова міліція ініціює створення спеціального форуму - органу оперативного співробітництва між службами фінансових розслідувань різних країн. Раніше повідомлялося, що Україна також буде ініціювати створення міжнародної електронної бази даних економічних злочинців.

Читайте також: Кримінальні справи за фактом в економічній площині будуть порушуватися за згодою обласних прокуратур, - Пшонка

Наприкінці травня ц.р. стало відомо, що в Україні вже у 2013 році може бути створена фінансова поліція за прикладом низки європейських країн, де дана структура підпорядкована міністерству фінансів. Уряд розробив законопроект, яким передбачається скорочення повноважень СБУ, МВС та Генпрокуратури з розслідування злочинів в економічній сфері. Пізніше ГПУ, МВС, СБУ та ДПСУ визначили коло осіб, які можуть порушувати кримінальні справи за фактами злочинів в економічній сфері.

Відзначимо також, що США та країни - члени організації ГУАМ спільно боротимуться з міжнародним тероризмом і міжнародною злочинністю. Вашингтон та експерти країн ГУАМ розроблятимуть відповідні програми, щоб запобігти тероризмові, відмиванню грошей, транспортуванню наркотиків та нелегальній торгівлі людьми.