ua en ru

Україна на 87 місці серед 97 країн за рівнем політичного втручання, - WJP (відео)

Автор: RBC.UA
Україна займає 87 місце серед 97 країн у сфері меж повноважень центральної влади в індексі верховенства права проекту "Правосуддя в світі" (World Justice Project's Rule of Law Index 2012).

Україна займає 87 місце серед 97 країн у сфері меж повноважень центральної влади в індексі верховенства права проекту "Правосуддя в світі" (World Justice Project's Rule of Law Index 2012). Цей звіт оприлюднили сьогодні, 28 листопада, у Вашингтоні, передає радіо "Свобода".

У дослідженні йдеться про те, що в Україні поширене політичне втручання, безкарність і корупція. "Урядові установи неефективні у сфері дотримання виконання законів (91 місце серед усіх досліджуваних країн і друге з кінця серед країн з доходами нижче середнього). Суди, попри те, що доступні, є неефективними і корумпованими", - йдеться в звіті.

З іншого боку, автори дослідження зауважують, що Україна отримала досить високу оцінку в захисті базових громадянських свобод, таких як свобода віросповідання, і є відносно безпечною в плані злочинів (44 місце з 97). Водночас, як говориться в звіті, права власності в країні слабкі.

По темі: Україна в рейтингу Doing Business-2013 злетіла на 15 позицій - до 137 місця

У цілому в рейтингу цього року у п'яти номінаціях перше місце посіла Швеція, в двох - Данія і в одній - Норвегія. Крім того, майже у всіх номінаціях в числі лідерів присутні Фінляндія, Голландія, Німеччина, Австрія, Нова Зеландія і Австралія.

Доповідь створюється на підставі опитування 97 тис. громадян у 97 країнах, а також понад 2,5 тис. експертів.

World Justice Project публікує щорічно індекс вимірювання законності по країнах світу. Індекс включає 8 показників: обмеження влади держави, відсутність корупції, порядок і безпека, фундаментальні права, відкритість правління, ефективність правозастосування, доступність цивільного правосуддя та ефективність кримінального правосуддя.

У минулому році верхні позиції в рейтингу майже за всіма показниками посіли Швеція, Норвегія, Нова Зеландія та Нідерланди. За сумою балів Швеція набрала 7 з 8 можливих.

World Justice Project (WJP) - некомерційна організація, створена в 2006 р. за ініціативою Американської асоціації адвокатів. Штаб-квартири організації знаходяться в Сіетлі та Вашингтоні. Серед її стратегічних партнерів присутня антикорупційна організація Transparency International. Засновник і керівник WJP - Вільям Ньюком, що працював до цього 17 років у компанії Microsoft, де курирував юридичний блок питань і філантропічну діяльність.

Основним завданням World Justice Project є регулярний моніторинг стану правових систем різних країн і публікація відповідних доповідей. При складанні індексу в WJP стверджують, що прагнуть "не соромити і не розподіляти вину" між країнами, а "надавати корисні відправні точки для порівняння країнам, що знаходяться в одних і тих же регіонах, що мають зіставну юридичну культуру і схожі рівні доходів". Фінансується робота по складанню індексу з коштів "Фонду Білла і Мелінди Гейтс".

Раніше організація Transparency International повідомляла, що Україна стала однією з найгірших на пострадянському просторі за рівнем прозорості роботи уряду. Експерти організації запропонували Україні, Молдавії, Росії, Вірменії, Грузії та Азербайджану активізувати боротьбу з корупцією, залучати громадян до ухвалення рішень та оприлюднювати фінансову та іншу інформацію в мережі Інтернет.

"В Україні - розмита політична воля: заяви про відкритість влади супроводжуються законами про обмеження прав українців, свободи слова тощо. Корупція - одна з найбільших перешкод. Створити інтернет-ресурс, де постійно оновлюються всі фінансові показники одного з міністерств, в Україні уп'ятеро дорожче і складніше, ніж в іншій державі Європи", - зазначив представник Transparency International в Україні Олексій Хмара.

Читайте також: GRECO: Антикорупційні реформи в Україні запроваджуються дуже повільно

Водночас діяльність Transparency International розкритикував прем'єр-міністр Микола Азаров. Він, зокрема, висловив незгоду з тим, що експерти організації вважають високим рівень корупції в Україні. Він, зокрема, висловив незгоду з тим, що експерти організації вважають високим рівень корупції в Україні. "У об'єктивність цієї організації, я скажу однозначно, не вірю. І я не можу навіть уявити собі, щоб Україна була в світі на такому місці", - сказав прем'єр. При цьому він зазначив, що проблема корупції в Україні дійсно є. "Проблема є, вона реальна. Вона повинна турбувати не представників якоїсь організації, мені невідомою, а повинна цікавити нас", - додав Азаров.

Читайте також: Transparency International: Україна в рейтингу корумпованості опустилася з 134 на 152 місце

У свою чергу Президент України Віктор Янукович заявив, що корупцію в Україні повністю подолати не вдасться. Янукович запевнив, що "ми дійдемо до такого зниження рівня корупції, який нам потрібен і необхідний. Хоча в світі стверджують, що подолати корупцію в повному обсязі неможливо". Президент підкреслив, що "Україна йде своїм шляхом економічних реформ. Ми йдемо за планом. У деяких напрямках ми йдемо швидше. У деяких - ми загальмували... Але більшість законів, які ми прийняли, позитивно впливають на інвестиційну привабливість України".