ua en ru

Transparency International: В Україні найгірший рівень прозорості роботи уряду серед країн колишнього СРСР

Автор: RBC.UA
Україна стала однією з найгірших на пострадянському просторі за рівнем прозорості роботи уряду. Такими є результати першого півріччя реалізації проекту "Партнерство відкритого уряду", яким займається організація Transparency International.

Україна стала однією з найгірших на пострадянському просторі за рівнем прозорості роботи уряду. Такими є результати першого півріччя реалізації проекту "Партнерство відкритого уряду", яким займається організація Transparency International, повідомляє радіо "Свобода".

Експерти організації запропонували Україні, Молдавії, Росії, Вірменії, Грузії та Азербайджану активізувати боротьбу з корупцією, залучати громадян до ухвалення рішень та оприлюднювати фінансову та іншу інформацію в мережі Інтернет.

Читайте також: GRECO: Антикорупційні реформи в Україні запроваджуються дуже повільно

За результатами першого півріччя проекту, найкращими виявилися Молдова та Грузія. Україна за ступенем прозорості влади опинилася серед аутсайдерів, повідомляють організатори проекту.

"В Україні - розмита політична воля: заяви про відкритість влади супроводжуються законами про обмеження прав українців, свободи слова тощо. Корупція - одна з найбільших перешкод. Створити інтернет-ресурс, де постійно оновлюються всі фінансові показники одного з міністерств, в Україні уп'ятеро дорожче і складніше, ніж в іншій державі Європи", - зазначив представник Transparency International в Україні Олексій Хмара.

Читайте також: Transparency International: Україна в рейтингу корумпованості опустилася з 134 на 152 місце

Тим часом у Молдавії онлайн-послуги та технології управління державою дещо випереджають попит на такі реформи з боку громадян, додав він.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Transparency International неодноразово висловлювала стурбованість ситуацією з корупцією в Україні. Зокрема, якщо в 2006 р. Україна, маючи оцінку в 2,8 бала, займала 99-104 місце серед 163 країн світу, в яких здійснювалося дослідження, то в 2009 р. з результатом в 2,2 бали Україна вже опинилася на 146 -153 місці серед 180 країн. У 2010 р. оцінку 2,4 бала, крім України, отримали 9 країн, а це означає, що Україні ділила з ними 134-143 місця.

Діяльність Transparency International розкритикував сьогодні прем'єр Микола Азаров. Він, зокрема, висловив незгоду з тим, що експерти організації вважають високим рівень корупції в Україні. Він, зокрема, висловив незгоду з тим, що експерти організації вважають високим рівень корупції в Україні. "У об'єктивність цієї організації, я скажу однозначно, не вірю. І я не можу навіть уявити собі, щоб Україна була в світі на такому місці", - сказав прем'єр. При цьому він зазначив, що проблема корупції в Україні дійсно є. "Проблема є, вона реальна. Вона повинна турбувати не представників якоїсь організації, мені невідомою, а повинна цікавити нас", - додав Азаров.

У свою чергу Президент України Віктор Янукович заявив, що корупцію в Україні повністю подолати не вдасться. "У цьому році у нас невелике зростання економіки. Для Європи це нормальний зріст - 2%...Але ми при цьому не знизили соціальні стандарти, а саме нам вдалося підвищити зарплати і пенсії в 2011 р. на 10%. Так само підвищені зарплати і пенсії в 2012 р. на 15%. Нам вдалося лібералізувати податкову систему...І в 2013 р. ми також очікуємо зниження податкового тиску", - заявив Президент в ході XI Економічного форуму "Україна-Польща".

Читайте також: ЄС стежить за реалізацією реформ у сфері протидії корупції в Україні, - Фюле

Янукович запевнив, що "ми дійдемо до такого зниження рівня корупції, який нам потрібен і необхідний. Хоча в світі стверджують, що подолати корупцію в повному обсязі неможливо".

Президент підкреслив, що "Україна йде своїм шляхом економічних реформ. Ми йдемо за планом. У деяких напрямках ми йдемо швидше. У деяких - ми загальмували... Але більшість законів, які ми прийняли, позитивно впливають на інвестиційну привабливість України".