ua en ru

Україна планує в наступному році скоротити закупівлю російського газу

Автор: RBC.UA
НАК "Нафтогаз України" подала ВАТ "Газпром" заявку на закупівлю в наступному лише 24,5 млрд куб. м газу. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко сьогодні журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

НАК "Нафтогаз України" подала ВАТ "Газпром" заявку на закупівлю в наступному лише 24,5 млрд куб. м газу. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко сьогодні журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: Ціна російського газу для України в ІІІ кварталі складе 426 дол./тис. куб. м

"Ми направили їм (заявку на 2013 рік) ще в терміни, вказані у вимогах контракту, в кінці червня, і в наших планах ми виходимо з тієї заявки, яку направили, - це 24,5 (мільярда кубометрів)", - сказав Бойко. Міністр уточнив, що заявка ще не узгоджена, сторони знаходяться в процесі переговорів.

Читайте також: Підземні газосховища не допоможуть Києву знизити ціну на російський газ, - експерти

Раніше глава "Нафтогазу" Євген Бакулін повідомляв, що Україна направила заявку на закупівлю в 2013 році 27 млрд куб. м газу.

Як повідомлялось, імпорт російського природного газу в Україну за 8 місяців 2012 р. зменшився на 34% в порівнянні з показниками минулого року і склав 21,5 млрд куб. м. Україна демонструє зниження імпорту газу вже котрий місяць поспіль. Так, наприклад, в I півріччі 2012 р. Україна імпортувала газу на 6,7 млрд дол, що на 15,6% менше показника за аналогічний період минулого року.

Читайте також: "Нафтогаз" заплатив "Газпрому" 890 млн дол. за імпортований у серпні газ

Україна споживає близько 55 млрд куб. м. газу в рік, половина з якого імпортується з Росії. Згідно з "Харківськими угодами", Україні надається знижка в 100 дол./тис. куб.м. Україна в останні кілька років активно намагається ці контракти переглянути або хоча б зменшити обсяг закупівель російського газу.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Зазначимо, що в I кв. 2012 р. ціна газу становила 416 дол./тис. куб. м, ціна газу змінюється один раз на квартал виходячи з цін на нафту. Ціна російського газу для України в II кварталі 2012 р. виросла на 2,1% - до 425 дол./тис. куб. м. У ІІІ кварталі 2012 р. ціна виросла на 0,23%, - 426 дол тис. куб. м. У держбюджеті на цей рік закладена ціна російського газу в розмірі 416 дол./тис. куб. м.

Кабмін України затвердив газовий баланс країни на 2012 р., передбачивши скорочення закупівель у "Газпрому" на третину, у порівнянні з контрактними обсягами - до 27 млрд куб. м. Глава Міненерговугілля Юрій Бойко заявляв, що заявка з "Газпромом" узгоджена, однак російська сторона досить жорстко спростувала цю заяву. У "Газпромі" очікують, що "Нафтогаз" викупить 40 млрд куб. м газу і запевняють, що це передбачено контрактними зобов'язаннями української сторони перед "Газпромом". "Газпром" також не виключає судових розглядів з Україною у разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу. У той же час, на думку прем'єра України Миколи Азарова, Росія не буде застосовувати штрафні санкції за недобір газу Україною.

Читайте також: "Газпром" не веде з "Нафтогазом" переговорів про перегляд ціни газу

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.

У 2011 р. Україна імпортувала 44 млрд 801 млн 404,2 тис. куб. м. газу, що на 22,43% більше обсягу 2010 р. У вартісному вираженні імпорт газу в 2011 р. виріс на 49,5% - до 14 млрд 046 млн 027,6 тис. дол.