ru ua

Азаров: Росія не оштрафує Україну за недобір газу

Автор: RBC.UA
Росія не буде застосовувати штрафні санкції за недобір газу Україною. Таку точку зору висловив прем'єр-міністр України Микола Азаров. На запитання журналіста, чи не виставить Росія рахунок як штрафні санкції за недобір газу Україно, Азаров відповів: "Ну нехай виставляє. Я думаю, що не виставить. З Росією є певні домовленості, ведуться постійні переговори про перегляд контракту... Ми ж уже не перший рік ведемо скорочення закупок газу".

Росія не буде застосовувати штрафні санкції за недобір газу Україною. Таку точку зору в інтерв'ю BBC-Україна висловив прем'єр-міністр України Микола Азаров. На запитання журналіста, чи не виставить Росія рахунок як штрафні санкції за недобір газу Україно, Азаров відповів: "Ну нехай виставляє. Я думаю, що не виставить. З Росією є певні домовленості, ведуться постійні переговори про перегляд контракту... Ми ж уже не перший рік ведемо скорочення закупок газу".

Нагадаємо, Кабмін України вже затвердив газовий баланс країни на 2012 р.,передбачивши скорочення закупівель у "Газпрому" на третину, порівняно з контрактними обсягами - до 27 млрд куб. м. Голова Міненерговугілля Юрій Бойко заявив, що заявка з "Газпромом" узгоджена, однак російська сторона досить жорстко спростувала цю заяву. "Газпром" також не виключає судових розглядів з Україною в разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу.

Як повідомлялося, імпорт російського природного газу в Україну за 6 місяців ц.р. скоротився до 16 млрд куб. м, що на 55% менше за показники минулого року. Україна споживає близько 55 млрд куб. м. газу на рік, половина з якого імпортується з Росії. Україна в останні кілька років активно намагається ці контракти переглянути, або хоча б зменшити обсяг закупівель російського газу.

У першому кварталі с. р. ціна газу становила 416 дол./тис. куб. м. ціна російського газу для України у II кварталі 2012 р. виросла на 2,1% - до 425 дол./тис. куб. м. У держбюджеті на цей рік закладена ціна російського газу в розмірі 416 дол./тис. куб. м. Згідно з оцінками фахівців Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз Україна", у IV кварталі 2012 р. ціна на імпортований за контрактами з Російською Федерацією газ знизиться до 417 дол. США за 1 тис. куб. метрів.

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.

Водночас у "Газпромі" запевняють, що після реалізації всіх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектів ("Південний" і "Північний" потоки), значення української газотранспортної системи (ГТС) у транзиті російського газу буде зведено до нуля. У свою чергу, в Європейській комісії заявили, що з огляду на зростаючі потреби в природному газі, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його поставки в Євросоюз і на весь континент.