ua en ru

Sony представила водонепроникний смартфон Xperia Z Ultra з найбільшим Full HD екраном (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Японська електронна корпорація Sony випустила на ринок новий водонепроникний смартфон з екраном у 16,3 см (6,4 дюйма) по діагоналі. Новий смартфон Xperia Z Ultra, як стверджує компанія, є найтоншим з наявних на ринку телефонів із великими екранами. У ньому використовується операційна система Android 4.2.

Японська електронна корпорація Sony випустила на ринок новий водонепроникний смартфон з екраном у 16,3 см (6,4 дюйма) по діагоналі, передає ВВС.

Новий смартфон Xperia Z Ultra, як стверджує компанія, є найтоншим з наявних на ринку телефонів із великими екранами. У ньому використовується операційна система Android 4.2.

Фотогалерея: "Sony анонсувала суперсмартфон Xperia Z Ultra"

Напередодні про випуск найтоншого у світі смартфона заявляла китайська Huawei, яка презентувала 4-ядерний Ascend Р6.

Xperia Z Ultra задуманий як прямий виклик південнокорейському виробникові Samsung, який домінує в секторі смартфонів з великорозмірними дисплеями. У 2012 р., за оцінками фахівців, Samsung контролював 70% ринку таких портативних пристроїв завдяки успіху його смартфонів-таблеток Galaxy S3 і Galaxy Note 2. На початку року до них додалися Galaxy S4 і Galaxy Mega з екранами по 6,3 дюйма. Як стало відомо напередодні, Samsung випустить преміум-смартфон Redwood на базі ОС Tizen.

Корпорація Sony від січня випускає свій власний смартфон з екраном у 5 дюймів, Xperia Z. Новий телефон є його збільшеною версією. Крім того, в березні були представлені бюджетні моделі Sony Xperia SP і Xperia L.

Новий смартфон був представлений на виставці Mobile Asia Expo, що проходить у Шанхаї. У липні він надійде у продаж у Китаї, Індонезії та Сінгапурі, а у вересні - у Європі.

Корпорація Sony повідомила у травні, що вперше за 5 років отримала прибуток за період в один фінансовий рік, однак деякі спостерігачі зазначають, що ці дані можуть бути спотворені за рахунок продажу компанією своїх активів і, таким чином, не відображають реального стану справ.

Новий смартфон Xperia Z Ultra витримує занурення на глибину до 1,5 метрів у прісній воді протягом півгодини.

Зазначимо, що у 2012 р. у світі було продано більше 150 млн великорозмірних смартфонів з ОС Android. На думку маркетологів, до 2018 р. ця цифра зросте до 400 млн штук.

Попит на подібні пристрої зростає, особливо у країнах, що розвиваються, завдяки тому, що для багатьох молодих споживачів вони стають головним і єдиним електронним пристроєм у їх житті, поєднуючи в собі функції мобільного телефону та персонального комп'ютера.

Компанія Sony була заснована у 1946 р. і є одним із провідних виробників електроніки у світі. Sony випускає аудіо- і відеопрогравачі, mp3-плеєри, DVD-програвачі, проекційні й LCD телевізори, монітори та електронні компоненти. Серед продуктів компанії такі бренди, як VAIO, Bravia і Walkman. У січні був представлений найтонший у світі планшет Sony Xperia Tablet Z.

За період із 2005 по 2012 рр. капіталізація компанії скоротилася майже на 60%, однак на початку 2013 р. загублені позиції були відіграні: від початку поточного року акції Sony подорожчали майже на 60%.

Чистий прибуток японського виробника електроніки Sony Corp. у 2012-2013 фінансовому році, що завершився у Японії 31 березня 2013 р., склав 43,03 млрд ієн (435,9 млн дол.). Роком раніше збиток Sony склав 456,7 млрд ієн.

Наприкінці травня акції Sony Corp. злетіли в ціні на 11% через помилку перекладача японського видання.