ua en ru

Samsung випустить преміум-смартфон Redwood на базі ОС Tizen (фото)

Автор: RBC.UA
Південнокорейська компанія Samsung Electronics може поповнити лінійку смартфонів новим гаджетом, що працюватиме на операційній системі Tizen. Сьогодні компанія проведе захід у Лондоні, де, за чутками, представить новий преміум-смартфон із чотирьохядерним процесором Exynos 4412 з тактовою частотою від 1,4 до 1,6 ГГц.

Південнокорейська компанія Samsung Electronics може поповнити лінійку смартфонів новим гаджетом, що працюватиме на операційній системі Tizen.

Сьогодні компанія проведе захід у Лондоні, де, за чутками, представить новий преміум-смартфон із чотирьохядерним процесором Exynos 4412 з тактовою частотою від 1,4 до 1,6 ГГц, передає "Росія 24".

Читайте також: Samsung готується випустити Galaxy S5 з алюмінієвим корпусом

Подібним процесором обладнані Samsung Galaxy Note 8.0, Galaxy Note 10.1 і Samsung Galaxy S III.

До мережі просочилася кодова назва новинки - Redwood. Згідно з попередніми даними, у гаджеті з'явиться підтримка LTE-мереж і дисплей з роздільною здатністю 1280 х 720 пікселів. Інші характеристики гаджета наразі замовчуються.

Якщо чутки виявляться правдивими, старт продажів першого пристрою Samsung з Tizen можна очікувати вже восени цього року: в березні про таку можливість зауважила віце-президент мобільного підрозділу Samsung Лі Ян Хі в інтерв'ю одному з корейських видань.

Samsung випустить преміум-смартфон Redwood на базі ОС Tizen (фото)

Прототип Tizen-смартфона показали в ході виставки MWC 2013, коли південнокорейський гігант представив референсний зразок на базі нової операційної системи.

Читайте також: Huawei представила найтонший у світі смартфон Ascend Р6 (фото, відео)

Втім, враховуючи те, що за потужністю очікуваний Tizen-смартфон є співставним з минулими лінійками апаратів від Samsung, можна припустити, що навряд чи Redwood буде продуктивнішим від флагманських пристроїв південнокорейської компанії.

Про створення платформи Tizen було оголошено восени 2011 р. Tizen - відкрита операційна система на базі ОС Linux, призначена для широкого кола пристроїв, включаючи смартфони, інтернет-планшети, комп'ютери і "розумні" телевізори. Samsung розробила ОС як альтернативу Android при співпраці ще із 12 компаніями, до числа яких входять Intel, Sprint Nextel Panasonic, NTT DoCoMo і Vodafone.

"Операційка" розробляється такими корпораціями, як Samsung, Intel, Acer, Asus, і підтримується Linux Foundation. Структура даної системи грунтується на HTML5 та інших веб-стандартах. Є спадкоємицею MeeGo, LiMo і bada.

Читайте також: Samsung буде основним постачальником дисплеїв для нового покоління iPad

"Завдяки підтримці з боку Intel і Samsung, Tizen зможе швидко випередити інші конкуруючі мобільні ОС на основі Linux", - упевнений старший аналітик ABI Research Джошуа Флад.

Tizen привернула увагу великих виробників мобільної електроніки: крім Samsung, бажання випустити смартфон на цій ОС виявила Fujitsu. Поки на ринку смартфонів панують iOS і Android. Windows Phone, незважаючи на підтримку Microsoft і Nokia, за кілька років так і не зуміла завоювати який-небудь відчутний відсоток ринку. Можливо, саме Tizen зможе відкусити шматок пирога, який ділять Apple і Google.

Samsung Electronics є одним з лідерів у виробництві напівпровідників, телекомунікаційного та цифрового обладнання. Компанія займає провідні позиції на світових ринках РК-дисплеїв і мікрочіпів пам'яті Dram і Nand. Вартість Samsung Electronics досягає 160 млрд дол. Співробітниками компанії є 206 тис. осіб, які працюють у 72 країнах світу.

Читайте також: Samsung в І кварталі отримала 95% прибутку ринку смартфонів на Android

За підсумками 2012 р. Samsung заробила 22,2 млрд дол. Чистий прибуток Samsung Electronics Co Ltd виріс у першому кварталі на 41,6% - до 7,15 трлн південнокорейських вон (6,4 млрд дол.) порівняно з 5,05 трлн вон за той же період 2012 р. і колишнім рекордом у 7,04 трлн вон у IV кварталі 2012 р.