ua en ru

Sony продала штаб-квартиру в США за 1,1 млрд дол

Sony продала штаб-квартиру в США за 1,1 млрд дол Sony
Автор: RBC.UA
Sony завершила операцію з продажу штаб-квартири в США на Манхеттені за 1,1 млрд дол. Покупцями виступила група інвесторів з девелоперської компанії Chetrit Group, Bank of China і SL Green Realty Group.

Sony завершила операцію з продажу штаб-квартири в США на Манхеттені за 1,1 млрд дол. Покупцями виступила група інвесторів з девелоперської компанії Chetrit Group, Bank of China і SL Green Realty Group.

Штаб-квартира Sony розташовується у фешенебельній частині Манхеттена. Її площа досягає 76 тис. квадратних метрів. Це означає, що середня вартість квадратного метра в будівлі перевищує 14 тис. дол.

Незважаючи на продаж штаб-квартири, Sony має намір в найближчі три роки продовжувати орендувати офіс. В майбутньому Chetrit Group може перепрофілювати хмарочос в готель або житлову будівлю. Операція з продажу будівлі стала найбільшою на ринку американської комерційної нерухомості з 2010 р., коли Google Inc. придбала офіс в районі Челсі на Манхеттене за 1,8 млрд дол.

Читайте також: Sony скоротила в 4 рази збитки за 9 місяців 2012-2013 фінансового року - до 543 млн дол

Раніше будівля штаб-квартири Sony вже переходила з рук в руки - японська компанія придбала її в 1992 р. у компанії AТ&Т за 236 млн дол.

Sony розпродає непрофільні активи по всьому світі з метою зниження збитків. Зокрема, в Токіо один з офісів компанії був проданий Nippon Building Fund Inc. за 1,2 млрд дол.

Нагадаємо, чисті збитки одного з найбільших в світі виробників споживчої електроніки - японської Sony Corp. - за 9 місяців 2012-2013 фінансового року, що завершилися 31 грудня 2012 р., скоротилися в 4 рази і склали 50,87 млрд ієн (543 млн дол.), тоді як за аналогічних 9 місяців 2011 р. компанія отримала чисті збитки у розмірі 201,45 млрд ієн.

Читайте також: Panasonic, Sony і Sharp продають активи загальною вартістю близько 3 млрд дол

Компанія Sony була заснована в 1946 р. і є одним з провідних виробників електроніки в світі. Sony випускає аудіо- і відеопрогравачі, mp3-плеєри, DVD-програвачі, телевізори, монітори і електронні компоненти. Серед продуктів компанії такі бренди, як VAIO, Bravia і Walkman. За період з 2005 р. по 2012 р. капіталізація компанії скоротилася майже на 60%, проте на початку 2013 р. компанія відіграла загублені позиції: з початку року її акції подорожчали майже на 60%.

Раніше японський концерн розкрив деталі програми реструктуризації бізнесу, що передбачає скорочення 10 тис. співробітників до березня 2013 р. Програма повинна принести концерну економію в розмірі близько 30 млрд ієн (378,6 млн дол.) щорічно, починаючи з квітня 2013 р. Приблизно половина робочих місць в Європі, що потрапляють під скорочення, припадає на спільне підприємство Sony-Еricsson, яке недавно припинило своє існування.

Читайте також: Sony намагається продати свій бізнес з виробництва елементів живлення для електроніки

Продаж крупними компаніями штаб-квартир став однією з тенденцій останнього часу. У жовтні 2012 р. стало відомо, що в рамках програми з ліквідації непрофільних активів може продати свою штаб-квартиру в місті Еспоо фінська Nokia Corp. За даними фінських ЗМІ, будівля штаб-квартири Nokia зі скла і сталі, розташована на березі Балтійського моря, може принести компанії близько 200-300 млн євро.