Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Ratings Services (S&P) переглянуло прогноз по рейтингах Кіпру, підвищивши його з "негативного" до "стабільного". Довгостроковий кредитний рейтинг підтверджений на рівні ССС, короткостроковий - на рівні С. Інформація про це міститься в доповіді агентства.
Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Ratings Services (S&P) переглянуло прогноз по рейтингах Кіпру, підвищивши його з "негативного" до "стабільного". Довгостроковий кредитний рейтинг підтверджений на рівні ССС, короткостроковий - на рівні С. Інформація про це міститься в доповіді агентства.
Читайте також: Наступною жертвою боргової кризи може стати Словенія
Рішення прийнято на підставі прогнозу експертів агентства, які вважають, що уряд Кіпру все ж піде назустріч іноземним кредиторам і прийме допомогу в розмірі 10 млрд євро на їхніх умовах. Крім того, очікується, що перший транш надійде на рахунки Кіпру до червня 2013 р., коли країна буде зобов'язана розрахуватися за облігаціями.
В агентстві зазначають, що програма кредитної допомоги надається Нікосії на вигідних умовах і з тривалим терміном погашення. У кінцевому рахунку, перегляд рейтингу відображає думку агентства, що, незважаючи на серйозні складнощі, в економіці Кіпру відсутній ризик негайного або неминучого оголошення дефолту.
Як повідомлялося сьогодні, екстрені кредити Європейського стабілізаційного механізму ESM будуть видані Кіпру максимум на 20 років. Про це йшлося у матеріалах ESM, що потрапили в розпорядження Reuters.
Читайте також: Австрія і Люксембург розкриють дані по банківських рахунках
"Середній термін виданих Кіпру кредитів складе 15 років і максимальний - 20 років, проте поки це лише пропозиція, яка буде обговорюватися на зустрічі міністрів фінансів Європейського союзу в Дубліні 12 квітня 2013 р", - сказано в повідомленні.
У документі ESM міститься дата - 23 квітня. На думку аналітиків, це може вказувати на те, що офіційне підписання договору в його детальній редакції щодо термінів і умов видачі Кіпру кредитів відбудеться 23 квітня 2013 р.
Нагадаємо, 6 квітня Міністерство фінансів Кіпру зняло раніше введену заборону на банківські перекази. Тепер компанії можуть здійснювати перекази в розмірі до 10 тис. євро на місяць. Для фізичних осіб цей обсяг обмежений 2 тис. євро на місяць.
Решта обмежень, в тому числі на зняття з рахунку не більше 300 євро і ліміт на банківські операції у 25 тис. євро, як і раніше, залишаються в силі.
Читайте також: Проблеми Кіпру вдарять по економіці Східної Європи, - ЄБРР
Міжнародний валютний фонд (МВФ) 3 квітня ухвалив рішення про виділення Кіпру 1 млрд євро протягом найближчих трьох років. Кошти МВФ стануть частиною великого кредиту в 10 млрд євро, що виділяються Кіпру трійкою кредиторів (МВФ, ЄС і ЄЦБ). Як очікується, ці кошти дозволять Нікосії обслуговувати свої зобов'язання по раніше накопичених боргах і знову отримати доступ на ринок позикових капіталів.
Схвалений ЄС план реструктуризації банків передбачає створення "хорошого банку" і "поганого банку" (в ролі останнього виступить друга за величиною фінансова установа країни - Народний банк Кіпру). Заходи включають у себе переміщення вкладів до 100 тис. євро з Народного банку Кіпру до Банку Кіпру, який буде виступати у якості "хорошого банку".
Незастраховані депозити, що перевищують 100 тис. євро, будуть утримані та обкладені значним податком. До Банку Кіпру перейдуть також кошти, отримані у якості кредиту від ЄЦБ, який становить 9 млрд євро.
Читайте також: План з порятунку Кіпру ставить під удар рейтинги інших країн, - Moody's
Згідно з планом порятунку Bank of Cyprus, власники банківських депозитів у розмірі понад 100 тис. євро повинні будуть виплатити разовий внесок у розмірі 37,5%, який буде перетворений на акції банку. Інші 22,5% з депозиту будуть переміщені до окремого фонду, де й будуть перебувати без нарахування відсотків. Даний фонд у майбутньому може бути використаний урядом для подальшого безоплатного стягнення коштів. На залишок депозиту в розмірі 40% будуть нараховуватися відсотки, але отримати їх вкладники зможуть тільки після того, як кредитна організація повернеться до нормального функціонування.
Нагадаємо, 2 квітня міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс подав у відставку. Уряд призначив у якості заміни Саррісу Харріса Георгіадіса, який був міністром праці і заступником міністра фінансів.
Читайте також: Fitch знизило рейтинги найбільших банків Кіпру