ru ua

Fitch знизило рейтинги найбільших банків Кіпру

Автор: RBC.UA
Рейтингове агентство Fitch знизило рейтинги Cyprus Popular Bank (Laiki), Bank of Cyprus і Hellenic Bank на тлі досягнення угоди між урядом Кіпру і Єврогрупою.

Рейтингове агентство Fitch знизило рейтинги Cyprus Popular Bank (Laiki), Bank of Cyprus і Hellenic Bank на тлі досягнення угоди між урядом Кіпру і Єврогрупою.

Довгостроковий рейтинг дефолту емітента Laiki знижений до "D", що є дефолтних рівнем. Раніше рейтинг перебував на рівні "В". Рейтинг Bank of Cyprus знижений до "RD" (обмежений дефолт) з "В".

При цьому рейтинг Hellenic Bank збережений на рівні "В", але поміщений у список на перегляд з можливістю зниження.

Читайте також: Податок на великі вклади в Банку Кіпру складе 30%

Рейтингові дії пов'язані з тим, що Bank of Cyprus повинен провести реструктуризацію, в результаті якої втрати вкладників з розміром вкладу понад 100 тис. євро складуть близько 30%. Другий за розміром банк, Laiki, повинен буде повністю закритися, а втрати будуть компенсовані тільки власникам вкладів розміром менше 100 тис. євро.

Раніше повідомлялося, що 17 міністрів єврозони схвалили створення "гарного банку" і "поганого банку" (у ролі останнього виступить другий за величиною банк країни - Народний банк Кіпру). Заходи включають в себе також переміщення вкладів до 100 тис. євро з Народного банку Кіпру, також відомого як Laiki Bank, Банк Кіпру, який буде виступати в якості "гарного банку". До Банку Кіпру перейдуть також кошти, отримані як кредиту від ЄЦБ, який становить 9 млрд євро.

Банківські вклади, сума яких не перевищує 100 тис. євро, звільнені від виплат. Первинна пропозиція оподаткувати їх у розмірі 6,75% викликала серйозну незадоволеність в країні.

Напередодні міністри фінансів єврозони схвалили план надання допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектора. Кіпр отримає перший транш кредиту в розмірі 10 млрд євро на початку травня 2013 р. від Європейського стабілізаційного механізму ESM.

Читайте також: ЦБ Кіпру встановить тимчасовий контроль над рухом капіталу

Примітно, що банки Кіпру будуть закриті до четверга, а потім будуть введені тимчасові обмеження на потоки капіталу, але подробиці не повідомлялися. При цьому вже зроблені заходи, що дозволяють контролювати і запобігати виведенню грошей з країни. Збережуться і деякі обмеження на обсяг видачі готівкових коштів.

Зараз максимальний обсяг виданої готівки в банкоматах становить 100 євро на добу.

Нагадаємо, уряду Кіпру необхідно самостійно знайти 5,8 млрд євро, щоб розраховувати на отримання 10 млрд євро позикових коштів від партнерів по єврозоні і Міжнародного валютного фонду. Всього потреби острова у фінансовій допомозі оцінюються в 17,5 млрд дол.

Читайте також: Відкриття банків на Кіпрі перенесено на 28 березня

Кіпр не може більше звертатися за кредитом до інших держав, а повинен знайти спосіб зібрати до 6 млрд власними силами. Оподаткувати депозити в кіпрських банках - пропозиція, на якій спочатку наполягала Європа - парламентарії Кіпру відмовилися. Згідно з опитуванням населення 91% кіпріотів швидше погодяться вийти із зони євро, ніж підрізати депозити. Це не дивно: 48 млрд євро з 68 млрд, що лежать на депозитах кіпрських банків, є вкладами самих кіпріотів.

Раніше агентство Standard & Рoor's знизило кредитний рейтинг Кіпру на одну сходинку, з ССС+ до ССС+, прогноз рейтингу - негативний.