План порятунку Кіпру ставить під удар рейтинги інших країн,- Мoody's

Середа 27 березня 2013 13:42
Автор: RBC.UA
Програма надання Кіпру фінансової допомоги негативно позначиться на рейтингах інших держав єврозони, вважають експерти міжнародного рейтингового агентства Мoody's. Мова йде про вплив реструктуризації банківського сектора Кіпру, при якій великі вкладники банків республіки втрачають значну частину коштів на депозитах.

Програма надання Кіпру фінансової допомоги негативно позначиться на рейтингах інших держав єврозони, вважають експерти міжнародного рейтингового агентства Мoody's. Мова йде про вплив реструктуризації банківського сектора Кіпру, при якій великі вкладники банків республіки втрачають значну частину коштів на депозитах.

Подібний план підриває непорушні основи і ставить під сумнів можливість політиків знайти прийнятні інструменти для стримування боргової кризи, вважають в Мoody's.

"Схоже, політики впевнені у своїх силах і здібності не допустити поширення кризи на інші периферійні країни єврозони. Однак ми вважаємо, що ця впевненість свідчить швидше про переоцінку власних можливостей", - зазначає агентство.

Подібний прецедент створює несприятливу ситуацію, оскільки багато вкладників можуть припустити, що він ляже в основу майбутніх програм порятунку (про що, до речі, відкрито напередодні заявляли і самі європейські політики) і не будуть зберігати кошт на власних депозитах у банках.

Читайте також: На Кіпрі великі вкладники Laiki Bank можуть втратити 80% за депозитами

Раніше в Мoody's висловлювали припущення, що ризик дефолту Кіпру і виходу країни з складу єврозони буде зберігатися протягом тривалого періоду часу. Кіпру загрожують серйозні економічні наслідки у зв'язку зі шкодою, заподіяною репутації фінансового сектора країни. "Малоймовірно, що Кіпр зможе зберегти статус офшорного фінансового центру після цьої кризи. Нанесення драйверам зростання економіки країни непоправної шкоди ставить під сумнів можливість Кіпру витримати навантаження поточного держборгу", - відзначили раніше в Мoody's.

План порятунку Кіпру ставить під удар рейтинги інших країн,- Мoody's

Відзначимо, що раніше сьогодні стало відомо, що великі вкладники Laiki Bank можуть втратити 80% за незастрахованим депозитами понад 100 тис. євро. Про це заявив міністр фінансів республіки Міхаліс Сарріс в ефірі державного телебачення. Він зазначив, що пройдуть роки до того моменту, коли вкладники зможуть повернути хоч якусь частину своїх депозитів. Кажучи про конкретні терміни, Сарріс повідомив, що мова йде приблизно про 6-7 років.

Читайте також: На Кіпрі 40% великих депозитів можуть бути переведені в цінні папери

Згідно з попередніми оцінками кіпрської влади, втрати понесуть близько 19 тис. вкладників Bank of Cyprus, на чиїх депозитах зараз в сукупності знаходиться понад 8 млрд євро. Незастраховані вкладники Cyprus Popular Bank, на чиїх рахунках знаходиться близько 3,2 млрд євро, втратять більшу частину своїх вкладів.

Нагадаємо, що раніше міністри фінансів єврозони схвалили план надання допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектора. Кіпр отримає перший транш кредиту в розмірі 10 млрд євро на початку травня 2013 р. від Європейського стабілізаційного механізму ESM.

Схвалений ЄС план реструктуризації банків передбачає створення "гарного банку" і "поганого банку" (у ролі останнього виступить друга за величиною фінансова установа країни - Народний банк Кіпру). Заходи включають в себе переміщення вкладів до 100 тис. євро з Народного банку Кіпру, відомого як Laiki Bank, до Банк Кіпру, який буде виступати в якості "гарного банку".

Читайте також: Fitch знизило рейтинги найбільших банків Кіпру

Незастраховані депозити, що перевищують 100 тис. євро, будуть утримані та обкладені значним податком. До Банку Кіпру перейдуть також кошти, отримані як кредиту від ЄЦБ, який становить 9 млрд євро.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся