Результати виборів-2012: "Батьківщина" може обнулити список партії і мажоритарників
Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" може на знак протесту обнулити список партії та мажоритарників. Про це у своєму Facebook заявив один з лідерів об'єднаної опозиції Анатолій Гриценко. "Щойно я вніс Арсенію Яценюку, як голові ради об'єднаної опозиції "Батьківщина", пропозицію: негайно (завтра, максимум у вівторок) скликати з'їзд ВО "Батьківщина" - обнулити і партійний список, і список мажоритарників. В Раду за цих умов - не йти", - заявив Гриценко.
За його словами, пропозицію підтримали Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов та Сергій Соболєв.
"З іншими лідерами партій зв'язуємося. Бо всі в різних ОВК зараз воюють. Сам теж зараз їду до Канева підтримати людей", - йдеться в повідомленні.
Відзначимо, згідно зі статтею 82 Конституції України, Верховна Рада є повноважною за умови обрання не менш як двох третин від її конституційного складу, тобто не менше 300 чоловік. Згідно 99,91% оброблених протоколів, у "Удару" і "Батьківщини" до парламенту проходять близько 145 політиків.
Крім того, об'єднана опозиція планує у понеділок, 5 листопада, провести мітинг протесту проти фальсифікацій на виборах до Верховної Ради України біля будівлі Центральної виборчої комісії (ЦВК).
Як повідомлялося, сьогодні "Батьківщина" планувала провести мітинг біля округу № 94 (м. Обухів, Київська область) проти фальсифікації результатів виборів на даному окрузі. Тут за підсумками обробки 100% бюлетенів кандидат в народні депутати від Партії регіонів Тетяна Засуха виграла з 41,80% (24 тис. 555 голосів). На другому місці представник ВО "Батьківщина" Віктор Романюк з 39,81% (23 тис. 386 голосів)
Читайте також: Підсумки виборів-2012: Засуха виграла на окрузі № 94
"Опозиція звертається до мешканців Обухова і всім людям, які ніколи не приймуть бандитських порядків, які намагається насадити в країні ця влада. Приходьте на мітинг сказати" Ні! "Фальсифікації, брехні і бандитизму. Приходьте і ми захистимо наш вибір разом!", - йдеться у зверненні опозиції.
Напередодні представники "Батьківщини" провели мітинг під Адміністрацією Президента. Мітингувальники звернулися до глави держави Віктора Януковича з проханням зупинити фальсифікацію результатів виборів на окрузі №94. Представники опозиції стверджують, що Засуха за допомогою судів знищує результати народного вибору.
Читайте також: Підсумки виборів-2012: Усі проблемні округу України (фото)
Станом на 10:59 4 листопада Центральний виборча комісія опрацювала 99,49% протоколів по мажоритарних округах. Залишаються необробленими протоколи лише на трьох округах - № 223 у Києві (оброблено 86,13%), № 11 у Вінницькій області (97,27%) і № 197 у Черкаській області (73,28%).
Раніше заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявляла, що ЦВК може ухвалити рішення про проведення повторних виборів на проблемних округах тільки після того, як ОВК нададуть підписані протоколи. Також ЦВК може направити протоколи проблемних округів в Генпрокуратуру.
У свою чергу член ЦВК Михайло Охендовський не виключає того, що в деяких округах встановити результати виборів буде неможливо. "В даний час ми не можемо виключати можливість того, що по окремих одномандатних виборчих округах у нас не буде можливості встановити істинні результати народного волевиявлення", - заявив він.
За словами Охендовського, в кожному конкретному випадку до підписання протоколаЦІКбудет приймати певні рішення для того, щоб максимально захистити конституційні виборчі права громадян. Він також додав, що в конкретних випадках ЦВК буде приймати не протоколи, а постанови і рішення щодо конкретних округах.
В цілому, за словами Усенко-Чорної, підрахунок голосів йде вкрай непрозоро. Вона зазначила, що протоколи, складені ОВК, можуть не відповідати даним з виборчих дільниць, а системні адміністратори могли вводити в електронні бази дані, які відрізняються від реальних. За її словами, Центральна виборча комісія займеться звіркою даних системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками.
Читайте також: ЦВК звірить дані системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками
Відзначимо, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена 21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.
Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.
Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.