ua en ru

Підсумки виборів-2012: Засуха виграла на окрузі № 94

Автор: RBC.UA
За підсумками обробки 100% бюлетенів на 94 окрузі кандидат в народні депутати від Партії регіонів Тетяна Засуха виграла з 41,80% (24 тис. 555 голосів). На другому місці представник во "Батьківщина" Віктор Романюк з 39,81% (23 тис. 386 голосів). Дана інформація оприлюднена електронною системою "Вибори-2012".

За підсумками обробки 100% бюлетенів на 94 окрузі кандидат в народні депутати від Партії регіонів Тетяна Засуха виграла з 41,80% (24 тис. 555 голосів). На другому місці представник во "Батьківщина" Віктор Романюк з 39,81% (23 тис. 386 голосів). Дана інформація оприлюднена електронною системою "Вибори-2012".

Таким чином, згідно з сайту ЦВК, Засуха обігнала Романюка на 1 тис. 169 голосів.

Напередодні на окрузі №94 окружкому залишалося дорахувати трохи більше 2% бюлетенів, і на той момент перемагав представник "Батьківщини" з результатом 45,21%, а Засуха займала друге місце з 35,24% (різниця в 9,97 п.п.).

Раніше Засуха подала близько 20 судових позовів, оспорюючи результати голосування по столичному округу № 94. Київський апеляційний адміністративний суд 2 листопада ц.р. "Суд, розглянувши першу апеляцію Засухи, частково підтвердив її та визнав протиправними дії Дільничної виборчої комісії (ДВК). У "Батьківщині" вважають, що це рішення у подальшому може бути використано в схемі визнання недійсним голосування на низці виборчих дільниць в бік коригування їх на користь провладного кандидата", - говорилося тоді в повідомленні "Батьківщини".

Читайте також: Київський апеляційний адмінсуд частково задовольнив один з позовів Засухи щодо оскарження результатів виборів на 94-ом окрузі.

Відзначимо, сьогодні о 12:00 біля округу №94 "Батьківщина" проведе мітинг проти фальсифікації результатів виборів на даному окрузі. Очікується, що участь в мітингу прийме лідер партії Арсеній Яценюк. "Опозиція звертається до мешканців Обухова і всім людям, які ніколи не приймуть бандитських порядків, які намагається насадити в країні ця влада. Приходьте на мітинг сказати" Ні! "Фальсифікації, брехні і бандитизму. Приходьте і ми захистимо наш вибір разом!", - йдеться у зверненні опозиції.

Напередодні представники "Батьківщини" провели мітинг під Адміністрацією Президента. Мітингувальники звернулися до глави держави Віктора Януковича з проханням зупинити фальсифікацію результатів виборів на окрузі №94. Представники опозиції стверджують, що Засуха за допомогою судів знищує результати народного вибору.

Схожа ситуація спостерігалася на окрузі №132, де за першими даними після підрахунку 100% голосів перемагав представник опозиції Аркадій Корнацький з відривом в 4 тис. голосів. Вже через добу дані інформаційної системи "Вибори-2012" були змінені на користь кандидата від Партії регіонів, який і був оголошений переможцем. Як повідомлялось, вже порушено дві кримінальні справи щодо подій по 132 округу в м. Первомайську Миколаївської області (фото). Справи порушено за фактом блокування транспортної магістралі, і про групове порушення громадського порядку.

Станом на 10:47 4 листопада Центральний виборча комісія опрацювала 99,49% протоколів по мажоритарних округах. Залишаються обробленими протоколи лише на трьох округах - № 223 у Києві (оброблено 86,13%), № 11 у Вінницькій області (97,27%) і № 197 у Черкаській області (73,28%).

Раніше заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявляла, що ЦВК може ухвалити рішення про проведення повторних виборів на проблемних округах тільки після того, як ОВК нададуть підписані протоколи.

У свою чергу член ЦВК Михайло Охендовський не виключає того, що в деяких округах встановити результати виборів буде неможливо. "В даний час ми не можемо виключати можливість того, що по окремих одномандатних виборчих округах у нас не буде можливості встановити істинні результати народного волевиявлення", - заявив він.

За словами Охендовського, в кожному конкретному випадку до підписання протоколаЦІКбудет приймати певні рішення для того, щоб максимально захистити конституційні виборчі права громадян. Він також додав, що в конкретних випадках ЦВК буде приймати не протоколи, а постанови і рішення щодо конкретних округах.

В цілому, за словами Усенко-Чорної, підрахунок голосів йде вкрай непрозоро. Вона зазначила, що протоколи, складені ОВК, можуть не відповідати даним з виборчих дільниць, а системні адміністратори могли вводити в електронні бази дані, які відрізняються від реальних. За її словами, Центральна виборча комісія займеться звіркою даних системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками.

Читайте також: ЦВК звірить дані системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками

Відзначимо, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена ​​21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.

Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.

Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.