ua en ru

ЦВК має намір направити протоколи проблемних округів до ГПУ, - Усенко-Чорна

Автор: RBC.UA
ЦВК може направити протоколи проблемних округів в Генпрокуратуру. Про це заявила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна, передає кореспондент РБК-Україна.

ЦВК може направити протоколи проблемних округів в Генпрокуратуру. Про це заявила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна, передає кореспондент РБК-Україна.

"Всі такі підробні протоколи ЦВК буде звіряти і встановлюючи результати голосування по певному одномандатному округу, безумовно, ЦВК буде вивчати і враховувати всі документи - і справжні, і підроблені. На мій погляд, найбільш ймовірною реакцією ЦВК буде їх напрямки в Генпрокуратуру з тим, щоб відповідні слідчі органи досліджували цю ситуацію, яким чином в окрузі з'явилися різні протоколи з різними даними ", - сказала Усенко-Чорна.

За її словами, опрацьовуючи протоколи, ЦВК буде приймати до уваги заяви офіційних представників політпартій, їх скарги і наявну в них виборчу документацію.

Читайте також: Усі проблемні округи України

Раніше Усенко-Чорна сказала, що дільничні протоколи 132 ОВК повинні бути піддані експертизі. "Я думаю, що повинні бути піддані експертизі протоколи з мокрими печатками. І все-таки під відеоспостереження члени ДВК зачитували результати з виборчих дільниць, які були підраховані на всіх ділянках. Мені здається, що шило в мішку все одно не приховати, якими вправними фальсифікаторами вони собі не здавалися б - щоправда собі дорогу знайде ", - сказала Усенко-Чорна. Вона також додала, що вже є рішення суду про проведення експертизи на 90 окрузі.

Зазначимо, всі документи зі скандального 132 округу Первомайська Миколаївської обл. вже доставлені в ЦВК. Члени ОВК № 132 згідно з приписом виконавчої служби, прибули до ЦВК прямо із залу суду. У ЦВК прибув голова комісії Василь Мікічук, який як раніше повідомлялося, пропав з печаткою. Члени ОВК здають протоколи в робочій групі, після чого будуть прийняті на засіданні ЦВК.

Зазначимо також, що за фактами блокування транспортної магістралі і групового порушення громадського порядку, які мали місце вчора в Первомайську, МВС порушила дві кримінальні справи.

Згідно з даними ЦВК, в 132 окрузі перемогу отримав представник Партії регіонів Віталій Травянко (39,97%), на другому місці - представник "Батьківщини" Аркадій Корнацький (39,66%).

Нагадаємо, що за першими даними після підрахунку 100% голосів, в окрузі 132 перемагав представник опозиції Аркадій Корнацький з відривом у 4 тис. голосів. Вже через добу дані інформаційної системи "Вибори-2012" були змінені на користь кандидата від Партії регіонів, який і був оголошений переможцем.

За підсумками публічного перерахунку голосів в окрузі в Первомайську перемогу здобув Аркадій Корнацький з відривом у понад 4 тис. голосів. Після публічного перерахунку, "Беркут", як повідомляє МВС за рішенням Адміністративного суду Миколаївської обл. вилучив протоколи з мокрими печатками. У МВС повідомляють, що під час виїмки чинився опір і 12 представників органів охорони правопорядку отримали колото-різані рани і отруїлися сльозогінним газом.

"Беркут" вилучав протоколи два рази за добу. Вчора вночі виконавча служба за допомогою "Беркута" винесла зі 132-го окружкому в Миколаївській області всі оригінали протоколів ДВК. "Люди" КамАЗ "забарикадували автобус з" Беркутом ", який з боєм виніс з ОВК 132 оригіналу протоколів. Одна людина в реанімації", - повідомляла прес-служба "Фронту змін".

Також повідомлялося, що міліція застосовувала сльозогінний газ і намагалася знищити вилучені протоколи. Міліція Первомайська, в свою чергу, заявила, що на виборчому окрузі № 132 допомагає виконавчій службі виконувати рішення адміністративного суду про перерахунок голосів. Ближче до обіду протоколи 132 округу повернули в приміщення ОВК. Забрати протоколи вдалося тільки після втручання народних депутатів.

В цілому, за словами заступника глави ЦВК Жанни Усенко-Чорної, підрахунок голосів йде вкрай непрозоро. Усенко-Чорна зазначила, що протоколи, складені ОВК, можуть не відповідати даним з виборчих дільниць, а системні адміністратори могли вводити в електронні бази дані, які відрізняються від реальних. За її словами Центральна виборча комісія займеться звіркою даних системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками.

28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена ​​21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.
Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.

Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані після підрахунку документів з окружних комісій. Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.