ЦВК змінив главу 223 окружкому на представника "Батьківщини"

П'ятниця 02 листопада 2012 16:53
Автор: RBC.UA
Центральна виборча комісія (ЦВК) вирішила припинити повноваженя глави 223 окружної виборчої комісії (ОВК) Юрія Литвишко, передає кореспондент РБК-Україна.

Центральна виборча комісія (ЦВК) вирішила припинити повноваження глави 223 окружної виборчої комісії (ОВК) Юрія Литвишко, передає кореспондент РБК-Україна.

Замість нього призначили головою ОВК члена цієї ОВК Ольгу Гагаріну. "За" відповідне рішення проголосувало 13 з 15 членів ЦВК.

Юрій Литвишко, якого зняли з посади голови ОВК представляє всеукраїнську політичну партію "Братство". Нова глава ОВК № 223 Ольга Гагаріна представляє "Батьківщину".

Читайте також: МВС порушило кримінальну справу за фактом перешкоджання діяльності ОВК № 223 в Києві (фото)

Ще вчора голова ЦВК Володимир Шаповал пригрозив достроково припинити повноваження окружкомів у 211 і 223 округах, якщо їхня робота не буде розблокована. Глава ЦВК підкреслив також, що застосування сили на виборах є абсолютно неприпустимим. Про те, що керівництво ОВК може бути змінено заявляла і заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

ОВК № 223, одна з небагатьох в Україні, і друга в Києві, де триває неабияке протистояння під час підрахунку голосів. МВС вже порушило кримінальну справу за фактом перешкоджання діяльності ОВК № 223. Вчора, 1 листопада 2012 р., близько 20:00 в приміщенні ОВК № 223 невідомі особи намагалися перешкодити роботі комісії ОВК та здійснювали інші хуліганські дії. При цьому постраждала заступник голови комісії Анастасія Примак.

За підсумками обробки 83,16% бюлетенів на 223 окрузі самовисуванець Віктор Пилипишин набирає 27,91% (22 тис. 629 голосів). На другому місці представник партії ВО "Свобода" Юрій Левченко з 27,46% (22 тис. 264 голосів). Дана інформація оприлюднена електронною системою "Вибори-2012".

Таким чином, Левченко скоротив розрив з Пилипишиним з 633 голосів (за підсумками обробки 77,22% бюлетенів) до 365 голосів.

Нагадаємо, раніше "Свобода" опублікувала фотографії протоколів з мокрими печатками з округу №223, згідно з яким Левченко перемагає Пилипишина.

Читайте також: ЦВК звірить дані системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками

Протистояння в окружкомі № 223 триває вже 4 дні, оскільки ОВК не може порахувати протоколу. "Свобода" заявляє про масові фальсифікації при підрахунку голосів. За їх даними, Левченко випередив Пилипишина на 1000 голосів.

Вчора всі члени 223 ОВК написали заяви в міліцію про загрозу фізичної розправи. Вчора ввечері у приміщенні ОВК було більше 100 бійців "Беркута" і близько 300 представників ВО "Свобода". В ОВК відбулися зіткнення, "свободівці" блокували вихід з приміщення ОВК з метою запобігання виносу протоколів.

Також Жанна Усенко-Чорна вчора заявила, що підрахунок голосів йде вкрай непрозоро. А сьогодні в ЦВК заявили, що на проблемних округах можливі перевибори.

В цілому по Києву вже підраховано 98,22% бюлетенів. Серйозні проблеми на ОВК 211 і 223. На більшості округів перемогу здобули представники "Батьківщини". На 214 окрузі переміг представник "Удару".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся