ua en ru

Підсумки виборів-2012: Усі проблемні округи України (фото)

Автор: RBC.UA
За даними ЦВК на одномандатних округах в Україні підраховано вже 99,38% бюлетенів. Проблеми залишаються на декількох округах в Києві, у Миколаївській області. Також повідомлялося про можливі фальсифікації на окрузі № 14 у Вінницькій обл. Всього на опрацювання до ЦВК не дійшли протоколи з п’яти округів. Про це свідчать дані інформаційної системи "Вибори-2012"

За даними ЦВК на одномандатних округах в Україні підраховано вже 99,38% бюлетенів. Проблеми залишаються на кількох округах в Києві та Миколаївській обл. Також повідомлялося про можливі фальсифікації на окрузі № 14 у Вінницькій обл. Всього на опрацювання до ЦВК не дійшли протоколи з п’яти округів. Про це свідчать дані інформаційної системи "Вибори-2012"

Повільно просувається процес на окрузі № 223 у Києві. На окрузі Пилипишина-Левченко підраховано лише 88,11% бюлетенів.
Вчора голова ЦВК Володимир Шаповал пригрозив достроково припинити повноваження окружкому, якщо його робота не буде розблокована. Після цього Центрвиборчком змінив главу ОВК № 223. Нова глава ОВК № 223 Ольга Гагаріна представляє "Батьківщину".

Читайте також: Терьохін переміг на столичному окрузі №211

ОВК № 223, одна з небагатьох в Україні, де триває неабияке протистояння під час підрахунку голосів. МВС вже порушило кримінальну справу за фактом перешкоджання діяльності ОВК № 223. 1 листопада 2012 р., близько 20:00 в приміщенні ОВК № 223 невідомі особи намагалися перешкодити роботі комісії ОВК та здійснювали інші хуліганські дії. При цьому постраждала заступник голови комісії Анастасія Примак (фото).

За підсумками обробки 86,13% бюлетенів на 223 окрузі самовисуванець Віктор Пилипишин обганяет свободівця Юрія Левченка всього на 31 голос. Раніше "Свобода" опублікувала фотографії протоколів з мокрими печатками по округу № 223, згідно з якими Левченко перемагає Пилипишина. Штаб Пилипишина, в свою чергу повідомляє про наявність рішення суду про перерахунок голосів на 7 дільницях.

Протистояння в окружкомі № 223 триває вже 4 дні, оскільки ОВК не може порахувати протоколи. "Свобода" заявляє про масові фальсифікації при підрахунку голосів.

Судові тяжби йдуть щодо перерахунку голосів і зміни голови на ОВК №216. Кандидат в народні депутати Олександр Супруненко (самовисуванець), який програв представникові "Батьківщини" Ксенії Ляпіній подав позов з вимогою замінити голову окружної виборчої комісії у цьому окрузі. Слухання зараз триває в Київському окружному адміністративному суді.

Читайте також: У будівлі ОВК № 211 побилися депутати, члени комісії і міліція (фото, відео)

Раніше Супруненко виграв у цьому суді позов про перерахунок голосів на 48-ми з 74-х дільниць в окрузі № 216. Зараз у Київському апеляційному адміністративному суді слухається апеляція Ляпіної та ВО "Батьківщини" на рішення про перерахунок. За словами Ксенії Ляпіної, суд досліджує записи з системи відеоспостереження. Записи були запитані вперше для розгляду саме цієї справи. За словами Ксенії Ляпіної, дослідження записів йде повільно, демонструє недосконалість системи відеоспостереження. Зокрема, технічні проблеми, якість і швидкість запису. Питання про перерахунок голосів, по видимому вирішуватиметься довго, оскільки, вчора суд розглядав аналогічну справу по 211 округу більше 11 годин. Нагадаємо, за результатами обробки 100% на 216 ОВК Ляпіна набрала 29,27%, Супруненко - 27,70%.

Що стосується округу №211, то за підсумками обробки 100% бюлетенів на столичному окрузі № 211 кандидат у народні депутати від партії ВО "Батьківщина" Сергій Терьохін виграв з 30,40% (30 тис. 890 голосів). На другому місці представник Партії регіонов Ігор Лисов з 26,51% (26 тис. 940 голосів). Таким чином, Терьохін обігнав Лисова на 3 тис. 950 голосів.

Напередодні ввечері Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду Києва про перерахунок голосів на 211 окрузі. Раніше ОВК № 211 прийняла рішення про негайне перерахунку голосів з дільниці № 800029. Також вчора Київський окружний адміністративний суд ухвалив рішення провести повторний перерахунок голосів на 28 дільницях виборчого округу № 211 (фото). Крім того, вказувалося, що Київський окружний адмінсуд попросив ОВК надати протоколи ДВК, які підтвердили б результати виборів, однак вони не були надані, так як зникла голова комісії (фото).

Раніше заступник голови ЦВК Андрій Магера назвав ситуацію, що склалася у 211 окрузі, складною і такою, де має місце політичний вплив. А глава ЦВК Володимир Шаповал пригрозив припинити достроково повноваження цього окружкому.

Також повідомляється, що кандидат в депутати від "Свободи" Олександр Марченко оскаржує в Київському апеляційному адмінсуді результати виборів по округу № 90 у Київській області. Він утверджает, що дані протоколів, які були внесені в систему "Вибори-2012" не відповідали дійсності і були заповнені вже після того. як дані пішли в систему "Вибори-2012". Раніше суд першої інстанції частково задовольнив позов Марченко на дії ОВК № 90. За даними ЦВК, на окрузі № 90 з 34,18% голосів переміг Віталій Чудновський. У Марченко 33,87% голосів.

Підсумки виборів-2012: Усі проблемні округи України (фото)

95,50% бюлетенів не оброблено на окрузі № 95 у Київській обл. Там, за даними ЦВК, перемагає представник "Батьківщини" В'ячеслав Кутовий. На другому місці ударовец Олександр Юраков (22,45%), незначно від нього відстає представник ПР Петро Мельник (21,16%).

На окрузі № 94 окружкому залишилося дорахувати трохи більше 2% бюлетенів. За даними ЦВК перемагає представник "Батьківщини" Віктор Романюк (45,21%). На другому місці (35,24%) Тетяна Засуха.

Вже порушено дві кримінальні справи щодо подій по 132 округу в м. Первомайську Миколаївської області (фото). Справи порушено за фактом блокування транспортної магістралі, і про групове порушення громадського порядку. Згідно з даними ЦВК, в 132 окрузі перемогу отримав представник Партії регіонів Віталій Травянко (39,97%), на другому місці - представник "Батьківщини" Аркадій Корнацький (39,66%). Як заявила сьогодні заступник глави ЦМК Жанна Усенко-Чорна, дільничні протоколи з 132 округу мають бути піддані екпертизи.

Також проблеми з'явилися на окрузі № 14 у Вінницькій обл. Відомості, наявні у Центральній виборчій комісії (ЦВК), можуть свідчити про те, що в ОВК відбувалися фальсифікації. Таким чином, у комісії є підстави для звернення до прокуратури, заявила член ЦВК, куратор регіону Юлія Швець. За її словами, після перерахунку голосів на багатьох ділянках більше 50% бюлетенів виявилися недійсними.

Читайте також: ЦВК змінив главу 223 окружкому на представника "Батьківщини"

Як повідомлялося, сайт ЦВК України визначив переможцем окрузі № 14 самовисуванця Віктора Жеребнюка (з перевагою в 83 голоси). Однак раніше, згідно з підрахунками 100% бюлетенів, на першому місці знаходився кандидат від ВО "Батьківщина" Іван Мельничук (з перевагою в 251 голос). Пізніше Жеребнюк подав до ОВК заяву про перерахунок голосів на десяти дільницях на тій підставі, що при транспортуванні нібито були пошкоджені ящики, в яких транспортували виборчу документацію.

В результаті перерахунку перевага опозиційного кандидата розтануло, і в переможці вийшов самовисуванець. У свою чергу об'єднана опозиція "Батьківщина" готує позов про визнання дій ОВК неправомірними.

За даними ЦВК на окрузі № 11 у Вінницькій обл. підраховано лише 87,27% бюлетенів. На першому місці з перевагою всього в 500 голосів представниця "Батьківщини" Наталія Солейко. На другому місці самовисуванець Олександр Домбровський.

Раніше заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила, що ЦВК може ухвалити рішення про проведення повторних виборів на проблемних округах тільки після того, як ОВК нададуть підписані протоколи. У свою чергу член ЦВК Михайло Охендовський не виключає того, що в деяких округах встановити результати виборів буде неможливо. В цілому, за словами Усенко-Чорної, підрахунок голосів йде вкрай непрозоро. Вона зазначила, що протоколи, складені ОВК, можуть не відповідати даним з виборчих дільниць, а системні адміністратори могли вводити в електронні бази дані, які відрізняються від реальних. За її словами, Центральна виборча комісія займеться звіркою даних системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками.

Читайте також: ЦВК може звернутися до прокуратури по фальсифікаціям на окрузі № 14 у Вінницькій області

28 жовтня 2012 в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена ​​21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.
Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр. Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані після підрахунку документів з окружних комісій.

Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.