На Лисичанському нафтопереробному заводі (НПЗ, ПрАТ "ЛІНІК", Луганська обл.) Виробництво буде запущено з середини листопада ц.р. Про це заявив голова Луганської обласної державної адміністрації (ОДА) Володимир Пристюк. "Ми плануємо, що вже з середини листопада цього року Лисичанський нафтопереробний завод почне працювати майже на повну потужність", - сказав він.
На Лисичанському нафтопереробному заводі (НПЗ, ПрАТ "ЛІНІК", Луганська обл.) Виробництво буде запущено з середини листопада ц.р. Про це заявив голова Луганської обласної державної адміністрації (ОДА) Володимир Пристюк. "Ми плануємо, що вже з середини листопада цього року Лисичанський нафтопереробний завод почне працювати майже на повну потужність", - сказав він, повідомляє прес-служба Луганської ОДА.
За словами Пристюка, зараз новий власник заводу займається ремонтом обладнання, чекаючи підсумків міжнародного аудиту, який поставить "крапку" у питанні власності на підприємство. "І керівництво країни, і обласна влада докладають всіх зусиль, щоб запустити виробництво в найкоротші можливі для цього терміни", - зазначив Пристюк.
Читайте також: Бойко сподівається, що Лисичанський НПЗ запрацює до 15 грудня
Влітку ц.р. Пристюк підтвердив, що в переговорах з продажу Лисичанського НПЗ бере участь Дмитро Фірташ - засновник холдингу GROUP DF і співвласник компанії "РосУкрЕнерго". "На сьогодні для нас з вами головне - зберегти майновий комплекс підприємства, щоб новий власник зміг максимально реалізувати економічний потенціал заводу, а отриманий прибуток направити на забезпечення гідних трудових умов своїм працівникам", - сказав Пристюк.
Читайте також: Фірташ практично завершив угоду з купівлі Лисичанського НПЗ
На думку експертів, НК "Роснефть" також може бути зацікавлена в Лисичанському НПЗ. Експерти оцінюють реальну вартість НПЗ близько 1 млрд дол з урахуванням зносу основних фондів, заборгованості та сировинних проблем.
Водночас за інформацією аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренка, покупцем Лисичанського НПЗ може стати азербайджанська Socar". У ТНК-ВР та Socar цю інформацію не коментують. Проте учасники ринку сумніваються в тому, що Лисичанський НПЗ може когось зацікавити. "Переробка кожної тонни нафти приносить нафтопереробним заводам збитки в 150 дол. Тому навряд чи хтось зацікавиться таким активом", - вважають у прес-службі НПК "Галичина".
Читайте також: Порошенко: Проблема ЛІНІКу полягає не у внутрішній політиці української влади
На думку генерального директора "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна, при інвестиціях до 500 млн дол. у Лисичанський НПЗ за найближчі два-три роки новий власник отримає сучасний нафтопереробний комплекс, який зможе забезпечити половину країни паливом.
Читайте також: Пристюк: Лисичанський НПЗ може запрацювати вже у серпні
Як повідомлялося, з березня ц.р. ТНК-ВР припинила постачання сировини на Лисичанський НПЗ і повідомила про намір продати продати завод через його збитковість.
Ще в серпні 2011 р. говорилося про можливість повної зупинки роботи Лисичанського НПЗ. Торік компанія заявляла про намір інвестувати 70 млн дол. в Лисичанський завод, а в українські активи в цілому - близько 10 млрд дол. в найближчі 10 років.
Приватне акціонерне товариство "ЛІНІК" входить у групу ТНК-ВР і займається переробкою нафтової сировини і виробництвом нафтопродуктів. У I кварталі 2012 р. Лисичанський НПЗ скоротив випуск бензину на 32,5% - до 251,7 тис. т, дизпалива - на 26,4% - до 253,9 тис. т, мазуту - на 34,3% - до 249,1 тис. т. НПЗ скоротив закупівлю нафти на 41% - до 756,3 тис. т, в тому числі з Росії - на 41,8% - до 724,8 тис. т. Підприємство імпортувало 29,6 тис. т нафти з Казахстану проти 33 тис. т в I кварталі 2011 р. Закупівля української нафти знизилася на 20,8% - до 1,9 тис. т. Потужність НПЗ досягає 7,2 млн т сировини в рік.
За підсумками 2011 р. Лисичанський НПЗ збільшив обсяг переробки нафтової сировини на 2% - до 4,92 млн т у порівнянні з 2010 р., поставки сировини на НПЗ за вказаний період збільшилися на 6,5% - до 4,93 млн т. У 2011 р. Лисичанський НПЗ заплатив більше 3,2 млрд грн податків у бюджети всіх рівнів.