ua en ru

ТНК-ВР: Лисичанський НПЗ з березня буде зупинений на ремонт

Автор: RBC.UA
Поставки сировини на Лисичанський нафтопереробний завод (ЛИНІК, Луганська область) з березня ц. р. будуть припинені і на НПЗ почнуться ремонтні роботи. Таке рішення прийняло керівництво ТНК-ВР, повідомили РБК в компанії.

Поставки сировини на Лисичанський нафтопереробний завод (ЛИНІК, Луганська область) з березня ц. р. будуть припинені і на НПЗ почнуться ремонтні роботи. Таке рішення прийняло керівництво ТНК-ВР, повідомили РБК в компанії.

Раніше сьогодні повідомлялося про намір ТНК-ВР призупинити переробку на Лисичанському НПЗ через підвищення в Росії акцизів на нафтопродукти з початку року і адміністративної заморожування цін на них.

"Очевидно, що в найближчому майбутньому ситуація навряд чи зміниться і переробка нафти на ЛИНІК як для українського, так і для російського ринку залишиться збитковою. Тому керівництвом ТНК-ВР було прийнято рішення призупинити поставки сировини на НПЗ і почати ремонтні роботи на ЛИНІК вже з березня ", - йдеться в коментарі ТНК-ВР.

При цьому в компанії підкреслюють, що ЛИНІК буде працювати до тих пір, поки не буде винесено фінальне рішення про подальші дії на ринку Україні. "Дане рішення буде прийматися виключно відповідно до внутрішнього регламенту компанії", - додали в ТНК-ВР.

Згідно з даними "Консалтингової групи А-95", Лисичанський НПЗ в січні с. р. скоротив обсяг нафтопереробки на 9,4% - до 381,2 тис. т в порівнянні з січнем 2010 р., поставки сировини на НПЗ знизилися на 22,3% - до 392,5 тис. т.

Виробництво бензину в січні с. р. на Лисичанському НПЗ зросло на 15,8% - до 125,2 тис. т, дизельного палива - скоротилося на 20,7%, до 105,4 тис. т.

За підсумками 2011 р. Лисичанський НПЗ збільшив обсяг переробки нафтової сировини на 2% - до 4920000 т в порівнянні з 2010 р., поставки сировини на НПЗ за вказаний період збільшилися на 6,5% - до 4,93 млн т.

Нагадаємо, в серпні минулого року говорилося про можливість повної зупинки роботи Лисичанського НПЗ.

У минулому році компанія заявляла про намір інвестувати 70 млн дол У Лисичанський завод, а в українські активи в цілому - близько 10 млрд дол. в найближчі 10 років.

До групи компаній ТНК-ВР в Україні входять підприємства ЗАТ "ЛІНІК" (Лисичанський НПЗ, м.Лисичанськ), ТОВ "ТНК-ВР Коммерс" (Київ), ТОВ "ТНК-Збут" (Київ), ЗАТ "РУР груп С. А. " (Кіровоград), ТОВ "Онікс-нафта" (Кіровоград), ЗАТ "Спецбудмонтаж" (Харків), СП ТОВ "Кершер" (Київ), ВАТ "Лисичанськнафтопродукт" (Лисичанськ), ЗАТ "Інтеком" (Київ), ВАТ "Світловодська нафтобаза "(Світловодськ), ПІІ" ТНК-Україна ", ЗАТ" ТНК-України Інвест ", ВАТ" Лисичанськнафтооргсинтез ".

ТНК-ВР володіє і управляє понад 1 400 автозаправними комплексами, що працюють під брендами ТНК і ВР в Росії і Україні. На додаток до близько 900 власних АЗК, реалізація палива під маркою ТНК здійснюється також через мережу "джоберів". Це компанії, яким ТНК-ВР поставляє паливо та надає право використовувати бренд ТНК за умови дотримання певних стандартів.

Після завершення операції по покупці 100% української компанії "Вік Оіл" за 313 млн дол ТНК-ВР стала володіти в Україну 168 АЗК. Ще близько 250 АЗК працюють з компанією на основі джоберських угод.

ТНК-BP є третьою найбільшою нафтовою компанією Росії, акціонерами якої на паритетній основі є ВР і консорціум ААР (Альфа Груп / Аксесс Індастріз / Ренова). ТНК-ВР також володіє близько 50% російської нафтогазової компанії "Славнефть". На частку ТНК-ВР припадає близько 16% обсягу видобутку нафти в Росії (включаючи частку ТНК-ВР в компанії "Славнефть").