ua en ru

Економіка Греції у II кварталі продовжила негативний тренд

Автор: RBC.UA
ВВП Греції у II кварталі 2012 р. скоротився на 6,2% щодо того ж кварталу минулого року. Про це свідчать попередні дані грецького статистичного агентства ELSTAT, опубліковані сьогодні. Мова йде про ВВП у постійних цінах 2005 р. без поправки на сезонність.

ВВП Греції у II кварталі 2012 р. скоротився на 6,2% щодо того ж кварталу минулого року. Про це свідчать попередні дані грецького статистичного агентства ELSTAT, опубліковані сьогодні. Мова йде про ВВП у постійних цінах 2005 р. без поправки на сезонність.

У I кварталі ц.р. грецька економіка скоротилася на 6,5% в річному обчисленні.

Економіка Греції вже п'ятий рік перебуває в рецесії. Про її жалюгідний стан красномовно свідчать і дані по зайнятості: рівень безробіття у країні, згідно з даними за травень 2012 р., досягнув рекордних 23,1%, а серед працездатної молоді безробіття становить майже 55%.

З травня 2010 р. міжнародні кредитори Греції - країни єврозони і Міжнародний валютний фонд - відкрили Афінам дві кредитні лінії на загальну суму 240 млрд євро. Натомість Греція зобов'язалася провести масштабне скорочення держвитрат і реформувати економіку, проте реформи постійно гальмуються через відсутність національного політичного консенсусу. У результаті Греція ризикує не отримати наступний транш міжнародної допомоги, рішення по якому буде прийнято у вересні 2012 р.

Раніше прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас заявив, що економічний спад у країні у 2012 р. може виявитися глибше 7%.

Нагадаємо, міністр економіки Німеччини Філіп Реслер розчарований реакцією греків на його поради. Також він висловив невдоволення ходом економічних реформ в охопленій кризою Греції, одним з основних кредиторів якої є Німеччина.

Як повідомлялося, Мінфін Греції очікує на новий транш фінансової допомоги країні в середині вересня. Так звана "трійка" - Євросоюз, Європейський ЦБ і Міжнародний валютний фонд - проведе інспекцію в Афінах на початку вересня і винесе вердикт до середини місяця.

Греція, яка має серйозні фінансові труднощі і з перемінним успіхом виконує умови програми міжнародної допомоги у 130 млрд євро, може залишитися без засобів до існування найближчими кількома тижнями, якщо не отримає нового траншу допомоги. Щоб справитися з браком коштів у цьому місяці й оплатити борги в розмірі 3,2 млрд євро, грецька влада планують випустити додаткові короткострокові облігації, які дозволять залучити до 4 млрд євро.

Нагадаємо, експерти міжнародного агентства Standard & Poor's 7 серпня ц.р. знизили прогноз стану справ в економіці Греції зі "стабільного" на "негативний". У 50% випадків перегляд очікувань від кредитного рейтингу веде до зміни самого показника. На даний час стану справ у грецькій економіці S&P привласнює оцінку ССС. Цей рівень рейтингу називається "сміттєвим" - назва обумовлена ​​тим, що боргові зобов'язання країн з показником ССС вважаються безнадійним товаром на ринку.

Як повідомлялося, 6 серпня ц.р. у МВФ повідомили, що європейським лідерам варто замислитися над тим, щоб пом'якшити умови кредитування Греції. У самому МВФ готові перейти на більш пільгові умови надання допомоги Афінам, однак хотіли б отримати підтримку решти учасників "трійки" кредиторів (ЄС, МВФ і Європейський центробанк). У МВФ також додали, що рішення пом'якшити вимогу викликане тим, що рецесія у Греції не йде на спад, а навпаки, лише погіршується.

Відзначимо, 5 серпня ц.р. в Афінах успішно завершилися переговори властей Греції з контролерами "трійки" міжнародних кредиторів про новий пакет антикризових заходів, від якого залежить отримання країною міжнародної фінансової допомоги. Втім, позитивний результат переговорів ще не означає зеленого світла для надання подальшої фінансової допомоги Афінам, які не досягли великих успіхів у здійсненні реформ. Наступний транш допомоги обсягом у 31,5 млрд євро залежить від вересневого звіту "трійки". Якщо Греція не отримає гроші другої програми міжнародної допомоги, країні загрожує банкрутство.

Раніше джерела в політичній системі Старого Світу заявили, що Греція не зможе самостійно розрахуватися з боргами, і знадобиться нова реструктуризація боргів, щоб врятувати країну від банкрутства.

Греція належить до числа країн, які більше за інших постраждали від всесвітньої фінансової кризи. До теперішнього часу суверенний борг балканської країни перевищує 170% від її валового внутрішнього продукту (ВВП). 1 серпня парламентська коаліція у Греції повністю погодила заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро у 2013-2014 рр. Тим самим грецьке керівництво заявило про свій намір виконати вимоги "трійки" без будь-яких зустрічних умов.

Наприкінці липня глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу виступив із заявою про те, що Греція залишиться в єврозоні. За його словами, Брюссель продовжить підтримувати Грецію, якщо у країні будуть продовжуватися реформи.