ua en ru

Представники "трійки" задоволені результатом грецьких переговорів

Автор: RBC.UA
Представники ЄС, МВФ і Європейського центробанку задоволені результатами переговорів з Афінами про новий пакет заходів економії.

Представники ЄС, МВФ і Європейського центробанку задоволені результатами переговорів з Афінами про новий пакет заходів економії, повідомляє Deutsche welle.

В Афінах успішно завершилися переговори влади Греції з контролерами "трійки" міжнародних кредиторів про новий пакет антикризових заходів, від якого залежить отримання країною міжнародної фінансової допомоги. "Все пройшло добре, клімат сприятливий. Ми повернемося на початку вересня", - сказав журналістам по завершенні зустрічі в неділю, 5 серпня, представник Міжнародного валютного фонду Поуль Томсен.

Грецька сторона також висловила задоволення результатами зустрічі. У ній взяли участь міністр фінансів Янніс Стурнарас, а також глава міністерства праці Іоанніс Вруціс, якого стосується більша частина бюджетних скорочень загальним обсягом в 11,5 млрд євро.

Втім, позитивний результат переговорів ще не означає зеленого світла для надання подальшої фінансової допомоги Афінам, які не досягли великих успіхів у здійсненні реформ. Наступний транш допомоги обсягом у 31,5 млрд євро залежить від вересневого звіту "трійки" (ЄС, МВФ і ЄЦБ). Якщо Греція не отримає гроші другої програми міжнародної допомоги, країні загрожує банкрутство.
Міністр фінансів Стурнарас визнав в інтерв'ю журналу Ethnos, що найближчі тижні будуть "вирішальними для виживання країни". За цей час влада в Афінах має представити програму економії грецькому населенню і потім крок за кроком приступити до її виконання.
Раніше джерела в політичній системі Старого Світу заявили, що Греція не зможе самостійно розрахуватися з боргами, і знадобиться нова реструктуризація боргів, щоб врятувати країну від банкрутства.

Після цієї заяви глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу заявив, що Греція не покине єврозону. За його словами, Брюссель продовжить підтримувати Грецію, якщо в країні будуть продовжуватися реформи.

Греція належить до числа країн, більше за інших постраждали від всесвітньої фінансової кризи. До теперішнього часу суверенний борг балканської країни перевищує 170% від її валового внутрішнього продукту (ВВП).

1 серпня парламентська коаліція в Греції повністю погодила заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро в 2013-2014 рр. Тим самим грецьке керівництво заявило про свій намір виконати вимоги "трійки" (Євросоюз, ЄЦБ і МВФ) без будь-яких зустрічних умов. Раніше соціалісти наполягали, що скорочення деяких витрат потрібно відкласти.