У Греції погодили заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро

Парламентська коаліція в Греції повністю погодила заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро в 2013-2014 рр. Євангелос Венізелос, лідер грецької Соціалістичної партії, що входить в парламентську коаліцію, заявив, що згоден на надання Греції нового пакета фінансової допомоги.

Парламентська коаліція в Греції повністю погодила заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро в 2013-2014 рр. Євангелос Венізелос, лідер грецької Соціалістичної партії, що входить в парламентську коаліцію, заявив, що згоден на надання Греції нового пакета фінансової допомоги, передає BBC.

Тим самим грецьке керівництво заявило про свій намір виконати вимоги "трійки" (Євросоюз, ЄЦБ і МВФ) без будь-яких зустрічних умов. "Пропозиція прем'єр-міністра було прийнято політичним керівництвом", - заявив міністр фінансів Греції Янніс Стурнарас.

Угода дозволить новому уряду, який перебуває у владі всього шість тижнів, уникнути нових парламентських виборів.

Раніше соціалісти наполягали, що скорочення деяких витрат потрібно відкласти.

Грецькі ЗМІ повідомляють, що уряд обговорює можливість підвищення пенсійного віку на один рік, скорочення держслужбовців, урізання пенсій та соціальних допомог, підвищення податків та скасування податкових пільг, а також інші заходи.

Нещодавно глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу заявив, що Греція не покине єврозону. За його словами, Брюссель продовжить підтримувати Грецію, якщо в країні будуть продовжуватися реформи. "Ми зробимо все можливе, щоб зберегти стабільність єврозони", - зазначив чиновник після переговорів з прем'єр-міністром Греції Антонісом Самарасом.

Греція належить до числа країн, які більше інших постраждали від світової фінансової кризи. До теперішнього часу суверенний борг балканської країни перевищує 170% від її валового внутрішнього продукту (ВВП).

Днями джерела в політичній системі Старого Світу заявили, що Греція не зможе самостійно розрахуватися з боргами, і знадобиться нова реструктуризація боргів, щоб врятувати країну від банкрутства.

Одне з джерел стверджує, що процентне співвідношення державного боргу і ВВП в Греції за останній час лише погіршилося.
Згідно з останніми оцінками, економіка в цьому році пішла в мінус на 7%, а не на 5% як передбачалося спочатку. Чим менше ВВП, тим більше в процентному вираженні складає борг. "У Греції нічого не було зроблено за останні чотири місяці" - стверджує джерело.

Раніше європейське статистичне відомство Eurostat повідомило, що державний борг Греції в I кв. 2012 р. знизити на рекордні в єврозоні 33%, однак з поправкою на зменшення ВВП цифри можуть бути переглянуті.

За офіційними даними, рівень безробіття в Греції вже перевищує 23%, і подальше її зростання лише збільшить навантаження на бюджет у вигляді звернень за допомогою. Раніше повідомлялося, що Греція не буде просити пом'якшити умови, на яких країна отримує фінансову допомогу в розмірі 174 млрд євро. Нагадаємо, уряд Греції йшов на вибори з обіцянками домогтися часткового перегляду деяких з антикризових умов "трійки" кредиторів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся