ua en ru

Джерело: Греції знадобиться нова реструктуризація боргів

Автор: RBC.UA
Греція не зможе самостійно розрахуватися з боргами, і знадобиться нова реструктуризація боргів, щоб врятувати країну від банкрутства. Про це сьогодні заявили відразу три джерела в політичній системі Старого Світу.

Греція не зможе самостійно розрахуватися з боргами, і знадобиться нова реструктуризація боргів, щоб врятувати країну від банкрутства. Про це сьогодні заявили відразу три джерела в політичній системі Старого Світу, повідомляє "Росія 24".

Експерти, які представляють інтереси "Трійки" (ЄС, ЄЦБ, МВФ), за підсумками дослідження економічного стану грецької економіки, як повідомляє Reuters оголосять про необхідність додаткових грошових вливань. Результатів перевірки ринок не побачить до серпня, але джерела повідомили, що висновок про фінансову неспроможність Греції напрошується сам собою. Нібито, в цьому інспектори вже переконалися.

Якщо інформація підтвердиться, це означатиме, що боргова "стрижка" тепер пошириться не тільки на приватний сектор, який і так втратив більше половини коштів, вкладених в грецькі облігації, а й на державні інститути. Інституційні утримувачі боргів - це і влади країн єврозони і ЄЦБ. Вартість облігацій, що належать їм, оцінюється в 200 млрд євро.

Одне з джерел стверджує, що процентне співвідношення державного боргу і ВВП в Греції за останній час лише погіршилося.

Згідно з останніми оцінками, економіка в цьому році пішла в мінус на 7%, а не на 5% як передбачалося спочатку. Чим менше ВВП, тим більше в процентному вираженні складає борг. "У Греції нічого не було зроблено за останні чотири місяці" - стверджує джерело.

Нещодавно європейське статистичне відомство Eurostat повідомило, що державний борг Греції в I кв. 2012 р. знизився на рекордні в єврозоні 33%, однак з поправкою на зменшення ВВП цифри можуть бути переглянуті.

Нагадаємо, що частково важку ситуацію можна пояснити довгим періодом "безвладдя". Греки ніяк не могли вибрати новий уряд. Вибори довелося провести двічі, і лише тоді вдалося створити тендітну правлячу коаліцію, до якої увійшли партії, раніше ніколи не співпрацювали один з одним. Його очолив лідер "Нової Демократії" Антоніс Самарас. До уряду входять партії, що підтримують угоду Афін з міжнародними кредиторами з Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду (МВФ). Самарас заявив 6 липня ц.р., що влада не буде наполягати на поправках в ключові положення, однак поставлять на розгляд питання про необхідність розвитку програм стимулювання економіки і відмови від практики масових скорочень працівників державного сектора. Раніше міністр фінансів Греції Яніс Сторнарас заявив, що Греція не буде просити пом'якшити умови, на яких країна отримує фінансову допомогу в розмірі 174 млрд євро.

Раніше Афіни під керівництвом соціалістів з ПАСОК, уклали угоду про реструктуризацію боргів, що знаходяться у володінні приватного сектора на суму 100 млрд євро, а у відповідь пообіцяли скоротити співвідношення державного боргу і ВВП до 120% до 2012 р. з поточних 160%. Керівництво МВФ вже дало зрозуміти, що якщо греки знову зірвуть план економії, фонд відмовиться від участі у другій антикризовій програмі.