ua en ru

МВФ: Потрібно пом'якшити умови кредитів для Греції

Автор: RBC.UA
Європейським лідерам варто задуматися над тим, щоб пом'якшити умови кредитування Греції. Таку думку висловили експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) за підсумками аналізу поточної ситуації в Греції та перевірки того, наскільки успішно країна виконує свої зобов'язання перед кредиторами.

Європейським лідерам варто задуматися над тим, щоб пом'якшити умови кредитування Греції. Таку думку висловили експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) за підсумками аналізу поточної ситуації в Греції та перевірки того, наскільки успішно країна виконує свої зобов'язання перед кредиторами, повідомляє "Росія 24".

Як зазначають фахівці міжнародної організації, в самому МВФ готові перейти на більш пільгові умови надання допомоги Афінам, однак хотіли б отримати підтримку решти учасників "трійка" кредиторів.

В МВФ також додали, що рішення пом'якшити вимоги викликане тим, що рецесія в Греції не йде на спад, а навпаки, лише погіршується. Після п'яти років скорочення економіки, на горизонті видно лише нові проблеми і труднощі. Все це, впевнені в організації, заважає Афінам виконувати зобов'язання "трійки".

Варто зазначити, що ряд незалежних експертів пропонують просто провести нову стрижку грецьких держоблігацій, втім, в МВФ такий варіант коментувати відмовляються.

Свою ревізію в Греції "трійка" завершила 6 серпня і має намір знову повернуться в країну у вересні для того, щоб остаточно розібратися - справляються Афіни зі своєю програмою економії, чи ні.

Після зустрічі з представниками грецького уряду ревізори "трійки" заявили, що задоволені результатами переговорів з Афінами про новий пакет заходів економії.

Втім, позитивний результат переговорів ще не означає зеленого світла для надання подальшої фінансової допомоги Афінам, які не досягли великих успіхів у здійсненні реформ. Наступний транш допомоги обсягом у 31,5 млрд євро залежить від вересневого звіту "трійки" (ЄС, МВФ і Європейський центробанк). Якщо Греція не отримає гроші другої програми міжнародної допомоги, країні загрожує банкрутство.

Міністр фінансів Стурнарас визнав в інтерв'ю журналу Ethnos, що найближчі тижні будуть "вирішальними для виживання країни". За цей час влада в Афінах має представити програму економії грецькому населенню і потім крок за кроком приступити до її виконання.
Раніше джерела в політичній системі Старого Світу заявили, що Греція не зможе самостійно розрахуватися з боргами, і знадобиться нова реструктуризація боргів, щоб врятувати країну від банкрутства.

Після цієї заяви глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу заявив, що Греція не покине єврозону. За його словами, Брюссель продовжить підтримувати Грецію, якщо в країні будуть продовжуватися реформи.

Греція належить до числа країн, більше за інших постраждали від всесвітньої фінансової кризи. До теперішнього часу суверенний борг балканської країни перевищує 170% від її валового внутрішнього продукту (ВВП).

1 серпня парламентська коаліція в Греції повністю погодила заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро в 2013-2014 рр. Тим самим грецьке керівництво заявило про свій намір виконати вимоги "трійки" (Євросоюз, ЄЦБ і МВФ) без будь-яких зустрічних умов. Раніше соціалісти наполягали, що скорочення деяких витрат потрібно відкласти.