Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів виділити додаткове фінансування Міністерству оборони в розмірі 1,2 млрд грн. Про це глава українського оборонного відомства Павло Лебедєв заявив напередодні на брифінгу у військовому навчальному центрі "Десна". "Всі необхідні документи Президент затвердив, погодив і дав доручення Кабміну виділити необхідне фінансування на 2013 р.", - уточнив Лебедєв.
Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів виділити додаткове фінансування Міністерству оборони в розмірі 1,2 млрд грн. Про це глава українського оборонного відомства Павло Лебедєв (фото) заявив напередодні на брифінгу у військовому навчальному центрі "Десна".
Читайте також: Участь України в операції "Океанський щит" обійдеться в 90 млн грн
"Є розрахункове недофінансування з утвореної кредитної заборгованості в розмірі 1,2 млрд грн на 1 січня (2013 р.). Всі необхідні документи Президент затвердив, погодив і дав доручення Кабміну виділити необхідне фінансування на 2013 р.", - уточнив Лебедєв.
Водночас міністр повідомив, що глава держави затвердив додаткове фінансування на суму 1,8 млрд грн на озброєння.
Раніше Лебедєв наголошував, що звільнені в результаті реформування ЗСУ кошти будуть спрямовані на бойову підготовку і соцзабезпечення військовослужбовців. За його словами, ВСУ поступово перейдуть на контрактний принцип комплектування, буде оптимізовано систему військових навчальних закладів, а також військових частин, які не входять до бойового складу української армії. Про конкретні суми очікуваних надходжень на прес-конференції міністра не повідомлялося.
Читайте також: "Укрспецекспорт" підписав з Пакистаном контракт на 50 млн дол
Зазначимо, що останнім часом у грошовому забезпеченні різних видів ЗСУ і родів військ спостерігалася диспропорція. У Міноборони мають намір вирівняти цю ситуацію протягом поточного року поетапно, виходячи зі зростання економіки України. А житло військовим будуватимуть на кошти, отримані від продажу надлишкового військового майна на публічних аукціонах, додав Лебедєв.
Продаж військового майна має проводити Фонд державного майна України (ФДМУ), наголосив учора глава оборонного відомства. "Міноборони зробить ринкову оцінку майна і передасть Фонду держмайна. А ФДМУ вже повинен продавати все на відкритих аукціонах... Наша позиція - наповнити спеціальний фонд і законодавчо врегулювати всі ці питання", - уточнив він.
Читайте також: У структурі української армії з'явиться дивізіон річкових кораблів
Сьогодні питання передачі права продажу військового майна ФДМУ ніяк не врегульоване, констатував Лебедєв. Зазначимо, що на даний час реалізацією військового майна займаються держпідприємства при Міноборони.
Як повідомлялося, функції головної інспекції Міністерства оборони та Військової служби правопорядку буде посилено. "Підхід буде кардинально змінено. Всі порушення, пов'язані з корупцією та службовими зловживаннями у військах, будуть викорінювати. Дії порушників будуть каратися згідно з чинним законодавством. Я особисто буду тримати це на контролі", - попереджав Лебедєв.
Читайте також: ПР планує виключити із фракції трьох депутатів-прогульників і паралельно "обезголовити" Міноборони
На початку лютого стало відомо, що Міноборони у 2013 р. планує завершити роботу щодо врегулювання на законодавчому рівні механізму реалізації нерухомого військового майна разом із земельними ділянками, на яких воно розташоване, для залучення до держбюджету 6 млрд грн.
"Це дасть можливість протягом 2-3 років одержати додаткові надходження до державного бюджету України в сумі до 6 млрд грн. Ці кошти можуть бути спрямовані на фінансування програм реформування і розвитку Збройних сил України, будівництво і придбання житла, вирішення інших соціальних проблем", - зазначав тимчасово виконуючий обов'язки міністра оборони Олександр Олійник.
Міноборони, за його словами, має намір у майбутньому позбавлятися від зайвої інфраструктури та надлишкового військового майна.
Читайте також: Україна зробила перший крок на шляху до контрактної армії, - Янукович
Зазначимо, на балансі Міноборони перебуває більше 400 вивільнених військових містечок загальною площею 50 тис. га і близько 2 тис. інших об'єктів, які уряд має намір продати. На них розташовано 6,5 тис будівель і споруд.
Нагадаємо, 17 травня 2012 р. Верховна Рада прийняла закон №9051 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності". Його мета - вироблення ефективного механізму безкоштовної передачі приватизованими і виставленими на продаж державними підприємствами житлових будинків, гуртожитків, дитячих садків, шкіл, медичних і оздоровчих установ, бібліотек на баланс місцевих рад.
Згідно з документом, на продаж може бути також виставлено ліквідні підприємства Міністерства оборони, яких налічується 167. Великі оборонні підприємства розташовані в Києві, Харкові, Одесі, Львові, Дніпропетровську і Запоріжжі.
Читайте також: Міноборони має намір запровадити в Україні добровільну військову службу
Як відомо, протягом лютого-березня 2013 р. Міноборони проведе повну перевірку, облік і аудит свого майна. Раніше перший заступник глави Генштабу ЗСУ, віце-адмірал Ігор Кабаненко в інтерв'ю РБК-Україна повідомив про те, що до кінця минулого року Міноборони провело інвентаризацію всього наявного в армії майна.
Нагадаємо, в цілому у 2013 р. Міністерству оборони України з держбюджету виділено 15 млрд грн.
Зазначимо, що останніми роками в Україні спостерігається скорочення загального фінансування армії у державному бюджеті в порівнянні з підвищенням витрат на забезпечення діяльності силових відомств (ГПУ, МВС, СБУ). Так, витрати на "силовиків" у 2013 р. було збільшено на 5% - до 21,67 млрд грн.
Читайте також: Лебедєв підпише 12 наказів про прийняття на озброєння різних зразків нової техніки
Витрати на "силовиків" в Україні завжди були високими, проте, починаючи з 2011 р., - першого бюджету, складеного командою чинного Президента - вони ростуть, за оцінками експертів, занадто швидко.
Додамо також, що держпрограма розвитку ЗСУ до 2017 р. буде подана на затвердження Президентові в березні.