ua en ru

ПР планує виключити із фракції у ВР трьох депутатів-прогульників, - джерела (відео)

Автор: RBC.UA
Після посилення контролю над персональним голосуванням народних депутатів, Партія регіонів має намір очистити свою парламентську фракцію від депутатів-прогульників, обраних за партійним списком. Серед кандидатів на виключення виявилися, зокрема, Юрій Іванющенко, Олександр Волков та Андрій Веревський.

Після посилення контролю над персональним голосуванням народних депутатів, Партія регіонів має намір очистити свою парламентську фракцію від депутатів-прогульників, обраних за партійним списком.

Серед кандидатів на виключення виявилися, зокрема, Юрій Іванющенко, Олександр Волков та Андрій Веревський. Про це повідомляють джерела видання "Дзеркало тижня. Україна" в Адміністрації Президента і керівництві фракції ПР.

Читайте також: Контролювати голосування депутатів зможуть тільки ЗМІ та суспільство, - Рибак

За даними тижневика, у ПР для цієї мети вже розроблено спеціальну схему.

Нагадаємо, днями представник фракції ВО "Свобода", член комітету ВР з питань податкової та митної політики Михайло Блавацький направив запит спікеру парламенту Володимиру Рибаку з вимогою звернутися до суду з позовом про позбавлення Андрія Веревського статусу нардепа. Причина - незаконне поєднання депутатської і підприємницької діяльності.

"За неофіційними відомостями, комбінацію інспіровано Банковою і узгоджено із самим Веревським, який за свій мандат, схоже, не надто тримається. Руками опозиції і суду влада (за твердженням джерел у фракції ПР і в АП) хоче замінити Веревського, ймовірно, Юрія Іванющенка та Олександра Волкова, а також ще 2-3 "мертві душі" тими, хто матиме можливість безпосередньо і регулярно брати участь у голосуванні", - наголошується в сьогоднішній публікації.

Читайте також: Європарламент відмовився штрафувати депутатів за пропуски засідань

За інформацією видання, депутати, яких збираються виключити із фракції ПР, підбираються з числа обраних за загальнодержавним багатомандатним виборчим списком: "Логіка проста: в разі позитивного рішення судової інстанції аморфних "утримувачів мандатів" можна швидко замінити реальними беззаперечними "голосувальниками"".

Нагадаємо, раніше лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, коментуючи можливу долю парламентаріїв-сумісників, заявив, що народний депутат може бути позбавлений мандата за рішенням суду.

Також з неофіційних джерел стало відомо, що чинний міністр оборони України Павло Лебедєв може повернутися до Ради.

Читайте також: Україна здійснить перехід до контрактної армії найближчим часом, - Янукович

Як відомо, 4 лютого ц.р. Володимир Рибак підтвердив, що міністр оборони Лебедєв подав заяву про складання депутатських повноважень: "Що стосується Лебедєва - він подав заяву. І я її направив до профільного комітету. Комітет розглядає, отже вносьте пропозицію".

Водночас спікер розраховував, що Лебедєва звільнять вже на першому пленарному тижні в лютому. Подібний прогноз раніше висловлював також і Олександр Єфремов.

Зазначимо, незабаром після вступу на нову посаду Лебедєв зробив неоднозначну заяву про те, що у 2013 р. призов на строкову службу буде призупинено. З останніх ініціатив Міноборони - плани щодо запровадження в Україні добровільної військової служби.

Читайте також: Тимошенко оштрафували на 1,7 тис. грн за неповагу до суду

За даними "Дзеркало тижня. Україна", днями Президент Віктор Янукович повідомив новопризначеному главі військового відомства, що йому, цілком ймовірно, доведеться повернутися до парламенту. "Банкова не хоче втрачати зайвий багнет: Лебедєв - мажоритарник, і владі простіше знайти нового міністра оборони, ніж чекати довиборів у Севастополі", - зазначає видання.

Нагадаємо, напередодні у ВР був зареєстрований законопроект нардепа від ПР, який пропонує позбавляти повноважень депутатів, якщо вони блокують трибуну або голосують за своїх колег.

Як повідомлялося, опозиція має намір вести відеофіксацію можливих порушень норми про персональне голосування.