ru ua

Проект держбюджету на 2013 р.: Витрати на "силовиків" планується збільшити на 5% - до 21,67 млрд грн

Автор: RBC.UA
Проект державного бюджету на 2013 рік підтвердив тенденцію останніх років - витрати на силові структури в Україні ростуть в рази швидше аніж прожитковий мінімум чи мінімальна заробітна плата. Така модель державних витрат спостерігається лише в авторитарних країнах, але не в демократичних.

Проект державного бюджету на 2013 рік підтвердив тенденцію останніх років - витрати на силові структури в Україні ростуть в рази швидше аніж прожитковий мінімум чи мінімальна заробітна плата. Така модель державних витрат спостерігається лише в авторитарних країнах, але не в демократичних.

На наступний рік уряд заклав у бюджеті близько 21,67 млрд грн. на потреби Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки та Генпрокуратури. А це більше 5% витратної частини бюджету.

Витрати на "силовиків" в Україні були високими завжди, проте починаючи з 2011 р. - першого бюджету, складеного командою діючого Президента - вони ростуть аж занадто швидко. Якщо в 2010 році на потреби МВС, СБУ та ГПУ уряд виділив 15,4 млрд грн, то вже в наступному році ця цифра зросла до 19,15 млрд грн - відразу на 24%! Очевидно, що обслуговувати "силовиків" українцям стало занадто дорого - за рік їхні потреби зросли майже на 4 млрд грн.

Цього року ріст витрат на силові відомства порівняно з 2012 роком склав 5% - з 20,47 млрд грн до 21,67 млрд грн.

Рік/Відомство

МВС

СБУ

ГПУ

2010

11,80 млрд грн

2,40 млрд грн

1,20 млрд грн

2011

13,86 млрд грн

3,02 млрд грн

2,27 млрд грн

2012

14,57 млрд грн

3,25 млрд грн

2,65 млрд грн

2013

15,06 млрд грн

3,41 млрд грн

3,20 млрд грн

Щоб дізнатися, куди підуть державні кошти, звернемося до проекту держбюджету.

Читайте також: Проект держбюджету-2013: основні показники документа

Міністерство внутрішніх справ України

У проекті Державного бюджету України на 2013 рік видатки для Міністерства внутрішніх справ України передбачено в сумі 15,56 млрд грн - на 3,3% більше, ніж ц поточному році.

Видатки за бюджетною програмою "Керівництво та управління діяльністю органів внутрішніх справ" передбачено у сумі 310,92 млн грн.

За бюджетною програмою "Забезпечення захисту прав і свобод громадян, суспільства і держави від протиправних посягань, охорона громадського порядку та протидія незаконній міграції" видатки загального фонду збільшено на 5% і передбачені у сумі 10,54 млрд грн.

За бюджетною програмою "Підготовка кадрів для органів внутрішніх справ вищими закладами освіти ІІІ і IV рівнів акредитації" передбачені видатки у сумі 658,90 млн грн.

Видатки за бюджетною програмою "Участь внутрішніх військ в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю, охорона арештованих, засуджених та охорона особливо важливих об'єктів" у проекті державного бюджету на 2013 рік передбачені у сумі 1,30 млрд грн.

Видатки загального фонду за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері міграції, громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб" передбачено у сумі 32,18 млн грн.

Видатки загального фонду за бюджетною програмою "Забезпечення виконання завдань та функцій у сфері громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб" збільшено порівняно з 2012 роком на 29,4 % і передбачено у сумі 276,07 млн грн.

Служба безпеки України

У проекті Державного бюджету України на 2013 рік видатки для Служби безпеки України передбачено в сумі 3,41 млрд грн - на 4,4% більше, ніж у поточному році.

За бюджетною програмою "Забезпечення заходів у сфері безпеки держави та функціонування органів системи Служби безпеки України" передбачені видатки у сумі 2,93 млрд грн, що на 8,2 % більше порівняно з 2012 роком.

Для реалізації бюджетної програми "Забезпечення перебування за кордоном працівників органів державної влади" враховано кошти загального фонду державного бюджету у сумі 1,87 млн грн.

За бюджетною програмою "Медичне обслуговування і оздоровлення особового складу та утримання закладів дошкільної освіти Служби безпеки" видатки збільшено порівняно з 2012 роком на 11,5% і встановлено у сумі 262,7 млн грн.

За бюджетною програмою "Підготовка та перепідготовка кадрів Служби безпеки України вищими навчальними закладами ІІІ та ІV рівнів акредитації" передбачені видатки у сумі 180,3 млн грн.

А от на "Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Служби безпеки України" передбачені видатки по спеціальному фонду в сумі лише 100 тис. гривень.

Генеральна прокуратура України

У проекті Державного бюджету України на 2013 рік видатки для Генеральної прокуратури України передбачено в сумі 3,2 млрд грн - на 20,7% більше, ніж у поточному році.

Всі видатки виділені на бюджетну програму "Здійснення прокурорсько-слідчої діяльності, підготовка та підвищення кваліфікації кадрів прокуратури". Вони будуть спрямовані на забезпечення функціонування органів прокуратури, подовження реалізації запроваджених у 2012 році норм нового Кримінального процесуального кодексу (функціонування Єдиного реєстру досудових розслідувань, утримання новостворених режимно-секретних підрозділів), перепідготовку 900 працівників прокуратури та навчання 570 студентів денної форми навчання Національною академією прокуратури.

В історичній традиції Російську імперію прийнято називати поліцейською державою. Проте, дивлячись на подібні витрати на потреби силових відомств в Україні, виникає сумнів щодо того курсу, яким рухається Україна. До речі, поліцейська Російська імперія загинула під обломками Великої жовтневої революції.