ua en ru

Кабмін вніс до Ради законопроект про реформування "Нафтогазу"

Автор: RBC.UA
У Верховній Раді (ВР) України зареєстровано проект закону №9737 про реформування НАК "Нафтогаз". Текст законопроекту на офіційному сайті ВР на даний момент відсутній.

У Верховній Раді (ВР) України зареєстровано проект закону №9737 про реформування НАК "Нафтогаз". Текст законопроекту на офіційному сайті ВР на даний момент відсутній.

Читайте також: НАК "Нафтогаз" схильний до ризику дефолту, - Fitch Ratings

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" передано на розгляд керівництву парламенту.

Про суть майбутнього реформування "Нафтогазу" в січні на форумі в Давосі заявляв Президент України Віктор Янукович. За його словами, компанія буде розділена на кілька підприємств, на базі яких будуть створені акціонерні товариства.

"Ми демонополізували практично на рівні законів, а практична робота зараз продовжується - "Нафтогаз України" буде розділений на кілька підприємств, на базі яких у найближчому майбутньому будуть створені акціонерні товариства", - сказав Янукович. За його словами, це дасть поштовх розвитку цих підприємств і сприятиме вкладенню інвестицій, оскільки державні фінанси обмежені.

Читайте також: Валентин Франчук призначений першим заступником голови "Нафтогазу"

Янукович також зазначав, що розвитку цих підприємств буде сприяти принцип державно-приватного партнерства, який зараз застосовується в Україні.

Як повідомлялося, аудиторська компанія Ernst&Young розробить концепцію реформування НАК "Нафтогаз України" за 9,995 млн грн.

Нагадаємо, 7 травня 2012 р. набрав чинності закон, що вносить зміни до закону "Про трубопровідний транспорт" про реформування нафтогазового комплексу. Закон, зокрема, передбачає, що реорганізація держпідприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", які здійснюють діяльність із транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і самого "Нафтогазу" здійснюється за рішенням Кабміну. ​​Крім того, закон передбачає встановлення заборони на приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу".

Читайте також: Газ для Вишневого перекрив "Нафтогаз"

Як повідомлялося напередодні, закупівлі НАК "Нафтогаз" у ВАТ "Газпром" у 2013 р. можуть знизитися до 10,5 млрд куб. м проти 52 млрд куб. м газу, передбачених контрактом. При цьому велика частина імпорту російського газу припаде на кінець року, коли ціни на паливо з РФ для України знизяться.

"Газпром" прогнозував середню ціну газу по року для України у 351 дол./тис. куб. м, тоді як в I кварталі вона склала 406 дол./тис. куб. м.

Раніше в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України повідомляли, що імпорт газу у країну, згідно з балансом, має скласти 27 млрд куб. м. Причому обсяг імпорту з боку Ostchem Дмитра Фірташа ще остаточно не затверджений і може досягти 8,1-10,5 млрд куб. м за підсумками року.

Ще близько 5 млрд куб. м "Нафтогаз" планує закупити у RWE. Близько 1 млрд куб. м до кінця року може імпортувати компанія LLC Ukranien Oil-Gas Compani, що входить до групи СЄПЕК Сергія Курченка (закуповує газ в угорського трейдера Optenergy Kft).

Читайте також: Доходи "Нафтогазу" від транзиту газу у 2012 р. скоротилися до 23,7 млрд грн

Зазначимо, що "Нафтогаз" почав закуповувати газ у німецької компанії, оскільки остання має можливість купувати його в РФ дешевше. Навіть з урахуванням транспортних витрат газ, придбаний у RWE, обходиться Україні у 380-390 дол./тис. куб. м, а російський - в 406 дол./тис. куб. м.

Додамо, що Україна в січні-лютому імпортувала з Німеччини газ по 390 дол./куб. м. Купівля 92,2 млн куб. м обійшлася у 37,9 млн дол.

При цьому "Нафтогаз" продовжує знижувати обсяги закупівлі палива в Росії. Так, напередодні глава Міненерговугілля Едуард Ставицький заявив про параметри газового балансу на 2013 р. За його словами, проект балансу передбачає видобуток природного газу у 23 млрд куб. м за підсумками року, а загальний баланс газу (імпорт, власний видобуток і відбір з підземних сховищ) складе близько 60 млрд куб. м. Ставицький уточнив, що в Міненерговугілля до кінця не допрацювали баланс газу на 2013 р. і тому мають намір розглянути його лише в понеділок, 29 квітня.

Напередодні "Нафтогаз" розрахувався з російським монополістом ВАТ "Газпром" за імпортований у березні газ, а також закупив 200 млн т газу для забезпечення транзиту до Європи.

Читайте також: Україна, ЄС і Росія 3 травня обговорять питання модернізації української ГТС

Нагадаємо, на 3 травня 2013 р. у Брюсселі заплановано проведення саміту, який буде присвячений питанням газової співпраці України з РФ і Європою, а також модернізації української ГТС. Як відомо, Росія ще не підтвердила своєї участі в цьому форумі.

НАК "Нафтогаз України" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Компанія здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природним і зрідженим газом споживачів.

Компанія об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни і є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти та конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.

Читайте також: Чистий збиток "Нафтогазу" у 2012 р. склав 10,3 млрд грн