Чистий збиток "Нафтогазу" в 2012 р. склав 10,3 млрд грн

Вівторок 09 квітня 2013 14:44
Автор: RBC.UA
Чистий збиток НАК "Нафтогаз України" в 2012 р. склав 10 млрд 271,2 млн грн проти прибутку в 7 млрд 763,8 млн грн роком раніше. Про це повідомляє держустанова "Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України" при Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР).

Чистий збиток НАК "Нафтогаз України" в 2012 р. склав 10 млрд 271,2 млн грн проти прибутку в 7 млрд 763,8 млн грн роком раніше. Про це повідомляє держустанова "Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України" при Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР).

Дохід компанії за цей період зменшився на 12,2% - до 108,1 млрд грн, чистий дохід - на 10%, до 97,4 млрд грн. В той же час собівартість продукції збільшилася на 1,6% - до 97,6 млрд грн, в результаті "Нафтогаз" отримав в 2012 р. валовий збиток у 260,9 млн грн проти валового прибутку в 11,973 млрд грн в 2011 р.

Читайте також: Кабмін збільшить статутний капітал "Нафтогазу" на 8 млрд грн

При цьому інші операційні доходи компанії збільшилися в 8 разів - до 4,3 млрд грн.

Збиток "Нафтогазу" до 2012 р. склав 958 млн грн, що на 72% більше, ніж у попередньому році.

Фінансові витрати склали 6,3 млрд грн, втрати від участі в капіталі - 1,7 млрд грн., інші витрати - 101,9 млрд грн (на 73% більше, ніж в 2011 р.).

Зазначимо, в минулому році "Нафтогаз" заплатив "Газпрому" більше 10 млрд дол. за російський газ.

Читайте також: "Нафтогаз" закінчив 2011 р. з 10,5 млрд грн чистого консолідованого прибутку

НАК "Нафтогаз України" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Компанія здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування і зберігання нафти і газу, постачання природним і зрідженим газом споживачів.

Компанія об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни, є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти і конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші види нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.

Читайте також: Уряд не розглядає можливості зміни керівництва "Нафтогазу"

Зазначимо також, що 7 травня 2012 р. набув чинності закон, що вносить зміни до закону "Про трубопровідний транспорт" про реформування нафтогазового комплексу". Закон, зокрема, передбачає, що реорганізація держпідприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що здійснюють діяльність з транспортування нафтопродуктів магістральними і/або розподільними трубопроводами, по зберіганню в підземних газосховищах, і самого "Нафтогазу" здійснюється за рішенням Кабміну. Крім того, закон передбачає встановлення заборони на приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу".

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся