ru ua

Валентин Франчук призначений першим заступником голови "Нафтогазу"

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України призначив Валентина Франчука першим заступником голови правління НАК "Нафтогаз України". Про це говориться у розпорядженні уряду № 253-р від 22 квітня 2013 р.

Кабінет міністрів України призначив Валентина Франчука першим заступником голови правління НАК "Нафтогаз України". Про це говориться у розпорядженні уряду № 253-р від 22 квітня 2013 р.

Франчук з 2005 р. по 2009 р. був комерційним директором АТ "Укрнафта". Він також обіймав посаду голови правління нафтопереробного комплексу "Галичина" (Дрогобич, Львівська область). НПК "Галичина" і "Укрнафта" контролюються групою компаній, афілійованих з "Приватбанком".

У 2009 р. він був призначений заступником голови правління "Нафтогазу", проте в 2011 р. був звільнений з цієї посади.

Крім того, Кабмін розпорядженням №254-р від 22 квітня 2012 р. призначив Дмитра Мормуля заступником голови "Нафтогазу". Також Кабмін призначив Володимира Триколича заступником голови правління НАК "Нафтогаз України". Про це говориться в розпорядженні № 252-р від 22 квітня 2013 р.

Нагадаємо, головою правління "Нафтогазу" є Євген Бакулін (на фото).

Читайте також: Чистий збиток "Нафтогазу" в 2012 р. склав 10,3 млрд грн

Зазначимо, чистий збиток НАК "Нафтогаз України" в 2012 р. склав 10 млрд 271,2 млн грн проти прибутку в 7 млрд 763,8 млн грн роком раніше.

Читайте також: Україна в січні-лютому імпортувала з Німеччини газ по 390 дол./куб.м

НАК "Нафтогаз України" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Компанія здійснює повний цикл операцій по розвідці і розробці родовищ, експлуатаційному і розвідувальному бурінню, транспортуванню і зберіганню нафти і газу, постачанню природного і зрідженого газу споживачам.

Компанія об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни і є монополістом по транзиту і зберіганню природного газу в підземних сховищах, а також по транспортуванню нафти трубопровідним транспортом по території України. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти і конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них зріджений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.

Читайте також: НАК "Нафтогаз" схильний до ризику дефолту, - Fitch Ratings

Зазначимо також, що 7 травня 2012 р. набув чинності закон, що вносить зміни до закону "Про трубопровідний транспорт" про реформування нафтогазового комплексу". Закон, зокрема, припускає, що реорганізація держпідприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що здійснюють діяльність по транспортуванню магістральними і/або розподільними трубопроводами, зберіганню в підземних газосховищах, і самого "Нафтогазу" здійснюється за рішенням Кабміну. Крім того, закон припускає встановлення заборони на приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу".