ru ua

Газ для Вишневого перекрив "Нафтогаз"

Автор: RBC.UA
Газ для Вишневого було відключено виходячи з припису НАК "Нафтогаз України". Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі "Київоблгазу".

Газ для Вишневого було відключено виходячи з припису НАК "Нафтогаз України". Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі "Київоблгазу".

"КП" Вишневе-Теплоенерго" є теплогенеруючим підприємством, а тому прямим постачальником природного газу для даної організації є НАК "Нафтогаз України" (згідно з постановою Кабінету міністрів № 705 від 25 липня 2012 р. "Про визначення гарантованих постачальників природного газу"). В даному випадку зобов'язання ПАТ "Київоблгаз" перед КП "Вишневе-Теплоенерго" обмежуються виключно транспортуванням природного газу в обсязі лімітів, підтвердженими НАК "Нафтогаз України", - говориться в повідомленні.

Читайте також: У Київській області немає гарячої води

Нагадаємо, раніше сьогодні в КП "Вишневе-Теплоенерго" заявили, що їм відключили газ. "Води немає у всій області. Відключили всю область. Газівники не дають газу. Коли включать, не можу сказати. Може скоро, може тільки до наступного опалювального сезону", - заявили в "Вишневе-Теплоенерго".

Населення про відключення ніяк не попередили.

Вишневе - найбільше місто-сателіт Києва. Тут проживає більше 50 тисяч людей.

17 квітня прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Юрію Бойку, Едуарду Ставицькому і НКРЕ розглянути ситуацію щодо порушення прав споживачів на газовому ринку.

"Шановні колеги, це не ринок. Це безконтрольний базар. Газові монополії втратили відчуття реальності. Безумовно, це зловживання, і за нього відповідальні особи повинні понести покарання. Упевнений, що тут треба піти далі. Необхідно заборонити діяльність посередників, виключити корупційні, дозвольте сказати, "послуги" бюрократів, ввести "єдине вікно" підключення і встановити жорсткі терміни розгляду звернень людей", - заявив Азаров.

Читайте також: Азаров незадоволений ціноутворенням на українському ринку газового споживання

У Київській області транспортування газу по розподільних трубопроводах здійснює ПАТ "Київоблгаз". За станом на III квартал 2012 р., 25% "Київоблгазу" належало НАК "Нафтогаз", 13,6998% - ТОВ "Машдібур", 15,0355% - ТОВ "Транзит-інвест", 20,4414% - ТОВ "Омега-капітал". Нещодавно в ході приватизації на "Східно-Європейській біржі" було продано 2,78 млн акцій (8,24%) ПАТ "Київоблгаз" за 21,7 млн грн. Покупець на даний момент невідомий.