ru ua

Держстат: Україна за 9 місяців знизила видобуток природного газу до 14,3 млрд куб. м

Автор: RBC.UA
Видобуток природного газу в Україні в січні-вересні 2012 р. до аналогічного періоду 2011 р. зменшився на 0,3% - до 14,3 млрд куб. м. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат). Видобуток газу у вересні склав 1,5 млрд куб. м, що на 3,6% менше, ніж місяцем раніше, і на 1,8% менше, ніж роком раніше.

Видобуток природного газу в Україні в січні-вересні 2012 р. до аналогічного періоду 2011 р. зменшився на 0,3% - до 14,3 млрд куб. м. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Читайте також: Україна ще не узгодила обсяги закупівлі російського газу на 2013 р., - Макуха

Видобуток газу у вересні склав 1,5 млрд куб. м, що на 3,6% менше, ніж місяцем раніше, і на 1,8% менше, ніж роком раніше.

Видобуток попутного нафтового газу в січні-вересні склав 543 млн куб. м (+1,4% до січня-вересня 2011 р.), видобуток газового конденсату - 753 тис. т. (+14,2%).

Нагадаємо, Україна за 8 місяців знизила видобуток газу до 12,7 млрд куб. м. Видобуток газу в серпні склав 1,6 млрд куб. м, що на 0,3% менше, ніж місяцем раніше, і на 0,1% менше, ніж роком раніше.

Читайте також: Газ неросійського походження з'явиться на ринку України наприкінці 2013 р. або у 2014 р., - Міненерговугілля

Як повідомлялося, сьогодні прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна збільшить видобуток природного газу до понад 21 млрд куб м протягом двох років.

За словами Азарова, завдяки реалізації завдань зі значного зростання обсягу місць розвідки і експлуатаційного буріння на шельфі Чорного і Азовського морів, прискоренню проведення досліджень і видобутку сланцевого газу, видобутку вуглеводнів за кордоном, заміщенню імпортованого природного газу, реконструкції нафтопереробної галузі та реалізації нацпроекту "LNG-термінал" з прийому зрідженого газу протягом 2013-2015 рр. вдасться "збільшити річний видобуток газу до понад 21 млрд куб м".

Читайте також: "Укртрансгаз" завершив підготовку до опалювального сезону: до ПСГ накопичено 20 млрд куб. м газу

Крім того, Азаров заявив, що розробка вугільних родовищ дозволить Україні додатково видобувати до 5 млрд куб. м газу в найближчі 3-5 років. За його словами, метан може стати ефективною альтернативою традиційному природному газу. При цьому прем'єр наголосив, що роботи в цьому напрямку потрібно активізувати, починаючи з 2013 р.

Нагадаємо, раніше Азаров заявляв, що Україна зможе повністю покрити потребу в газі та нафті за рахунок власного видобутку до 2023 р.

Читайте також: Потребу в газі та нафті Україна має намір покрити за рахунок власного видобутку до 2027 р., - Азаров

Як заявляв раніше міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький, Україна до 2020 р. зможе вийти на видобуток щонайменше 45 млрд куб. м газу.

Раніше заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун повідомляв, що держкомпанія у 2012 р. планує добути більше 21 млрд куб. м природного газу.

Збільшення обсягів видобутку пов'язане із залежністю України від російських поставок, якої Київ хоче позбутися. Росія не хоче йти на поступки в питанні зниження ціни, а тому в українському уряді, окрім зростання власного видобутку, шукають альтернативні джерела поставок. Київ розглядає можливість закупівлі палива в Німеччині, Азербайджані, Катарі та США.

Читайте також: Модернізація української ГТС обійдеться в 4,5 млрд євро, - Азаров

Україна споживає близько 55 млрд куб. м. газу на рік, половина з якого імпортується з Росії. Ціна російського газу для України в IV кварталі 2012 р. складе 432 дол./тис. куб. м. Як повідомлялося, у І кварталі 2013 р. ціна на російський газ для України очікується на рівні близько 432 дол./тис. куб. м. У держбюджеті на цей рік закладена ціна російського газу в розмірі 416 дол./тис. куб. м.

Як заявляв напередодні Азаров, ціна на газ для України може бути знижена до 160 дол. за 1 тис. куб. м у разі приєднання до Митного союзу. Пізніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко зазначив, що Україна не торгується з Росією щодо приєднання до Митного союзу в обмін на зниження ціни на газ. Як відомо, Україна планує наступного року скоротити закупівлю російського газу. Так, НАК "Нафтогаз України" подав ВАТ "Газпром" заявку, у якій фігурує об'єм 24,5 млрд куб. м газу.

Читайте також: Еттінгер: Реверсні поставки газу в Україну зі Словаччини можливі до середини 2014 р

Згідно з Енергетичною стратегією України до 2030 р., Міністерство енергетики та вугільної промисловості планує збільшити видобуток природного газу в Україні у 2030 р. до 44 млрд куб. м. При цьому міністерство зменшило прогнозний обсяг видобутку традиційного газу в Україні у 2030 р. до 24 млрд куб м. Як вважають у Міненерговугілля, в наступне десятиліття, з 2020 по 2030 рр., обсяг видобутку газу в Україні значною мірою буде залежати від розвитку видобутку нетрадиційного газу.

Також повідомлялося, що Україна в січні-серпні 2012 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2011 р., знизила споживання газу на 7,8% - до 35 млрд 064,7 млн ​​куб. м.

Нагадаємо, за 2011 р. видобуток природного газу в Україні скоротився на 0,3% - до 19,2 млрд куб. м.