ua en ru

"Укртрансгаз" завершив підготовку до опалювального сезону: в ​​ПСГ накопичено 20 млрд куб. м газу

Автор: RBC.UA
Державна компанія "Укртрансгаз" 1 жовтня 2012 р. закінчила підготовку до осінньо-зимового періоду 2012-2013 рр. У підземних сховищах компанії вже знаходиться майже 20 млрд. куб. м. природного газу.

Державна компанія "Укртрансгаз" 1 жовтня 2012 р. закінчила підготовку до осінньо-зимового періоду 2012-2013 рр. Виробничі філії компанії отримали паспорти готовності до зими. У підземних сховищах компанії вже знаходиться майже 20 млрд. куб. м. природного газу, відзначили в прес-службі "Укргтрансгаза".

"У сезон закачування в 2012 р. в газосховища закачано майже 12 млрд куб. м природного газу, який дозволить Україні пройти опалювальний період. Виконані всі 26 запланованих планово-попереджувальних робіт на загальну суму 590 млн грн. План перевиконано майже в два рази з ремонту: лінійної частини магістральних газопроводів "Союз", "Прогрес", технологічного обладнання і кабельних ліній електропередач",- відзначається в повідомленні компанії.

"Успішне проведення планово-попереджувальних робіт і закачані обсяги природного газу дозволять своєчасно почати опалювальний сезон", - заявив головний інженер ДК "Укртрансгаз" Ігор Лохман.

Читайте також: Підземні газосховища не допоможуть Києву знизити ціну на російський газ, - експерти

Нагадаємо, "Укртрансгаз", за станом на 22 вересня, закачав у підземні сховища України 11,4 млрд куб.м природного газу. Таким чином, у підземних сховищах газу (ПСГ) ДК "Укртрансгаз" знаходилося 18,3 млрд куб. м природного газу.

Як повідомлялося, станом на 20 серпня ц.р., Україна закачала в ПСГ 8,8 млрд куб. м природного газу. Таким чином, у підземних сховищах ДК "Укртрансгаз" знаходилося 15,7 млрд куб. м природного газу.

На 1 серпня в підземних газових сховищах України було накопичено 15 млрд куб. м газу.

Згідно з оцінками фахівців НАК "Нафтогаз України", у IV кварталі 2012 р. ціна на імпортований за контрактами з Російською Федерацією газ знизиться до 417 дол. США за 1 тис. куб. метрів.

Читайте також: Україна не має наміру формувати резерв газу у ПСГ для забезпечення транзиту в Європу, - джерела

Раніше "Газпром" заявив, що наполягає на заповненні українських газосховищ необхідним обсягом газу для забезпечення транзиту. Російська сторона стверджує, що заповнення українських ПСГ необхідним обсягом газу є визначальною складовою виконання "Нафтогазом" своїх транзитних зобов'язань на осінь і зиму.

Як повідомлялося, Україна у 2012 р. планує відібрати з ПСГ 12,3 млрд куб. м газу. У цій кількості 916 млн куб. м будуть газом власного видобутку для потреб населення. Закачати у ПСГ планується 13 млрд 135 млн куб. м газу, при цьому 4 млрд 887 млн ​​куб. м у II кварталі, 7 млрд 602 млн куб. м - у III і 646 млн куб. м - у IV.

Читайте також: Модернізація української ГТС обійдеться в 4,5 млрд євро, - Азаров

Нагадаємо, як заявив раніше голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, питання закачування газу в ПСГ України є в українсько-російських переговорах найбільш гострим. Він нагадав, що "Газпром" надав 2 млрд дол. фінансування для закачування газу у ПСГ. За його словами, цю суму Україна визначила сама. При цьому Міллер ще раз наголосив, що, в разі необхідності, "Газпром" готовий розглянути питання про надання додаткових обсягів фінансування для закачування газу в ПСГ у цілях забезпечення необхідних обсягів транзиту наступної зими.

Раніше повідомлялося, що Україна надасть до 15 млрд куб. м вільних потужностей ПСГ іноземним компаніям для зберігання ними свого ресурсу.

Читайте також: "Транзит газу через Україну скоротиться на 24-35% до кінця року", - джерело в "Газпромі"

До початку сезону закачування, що стартував у квітні ц.р., Україна мала запаси в обсязі близько 6,9 млрд куб. м. Таким чином, в поточному сезоні в українські ПСГ вже закачано 11,4 млрд куб. м.

Нагадаємо, обсяг природного газу, який, згідно з прогнозним балансом надходження і розподілу газу на 2012 р., буде необхідний Україні в поточному році, становить 68,156 млрд куб. м, з яких газ власного видобутку - 20,727 млрд куб. м, імпортний газ - 35,124 млрд куб. м, газ, відібраний із підземних сховищ - 12,305 млрд куб. м.

У 2011 році, в рамках підготовки до опалювального сезону 2011-2012 рр., "Укртрансгаз" закачав у сховища 10,6 млрд куб. м газу і почав опалювальний сезон із запасами в обсязі 20,6 млрд куб. м.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Україна має 13 ПСГ загальною активною ємністю понад 31 млрд куб. м. Дванадцять сховищ експлуатує "Укртрансгаз", ще одне сховище - ДАТ "Чорноморнафтогаз" (АРК).