ru ua

ExxonMobil стала найдорожчою корпорацією світу, обігнавши Apple

Автор: RBC.UA
Американська нафтова корпорація ExxonMobil повернула собі статус компанії з найвищою капіталізацією на світовому ринку. Раніше цим почесним становищем користувався IT-гігант Apple. 100% Exxon Mobil при бажанні можна було б придбати за 417 млрд дол. Apple відстає від свого конкурента на 3 млрд дол.

Американська нафтова корпорація ExxonMobil повернула собі статус компанії з найвищою капіталізацією на світовому ринку. Раніше цим почесним становищем користувався IT-гігант Apple.

Читайте також: Головою Держслужби геології та надр України призначено Валерія Дудінова, - указ Януковича

Як повідомляє Associated Press, 100% Exxon Mobil при бажанні можна було б придбати за 417 млрд дол. Apple відстає від свого конкурента на 3 млрд дол.

Слідом за публікацією квартального звіту IT-компанії 23 січня вартість її акцій впала на 10%. Капіталізація компанії знизилася, незважаючи на те що її чистий прибуток у першому кварталі поточного фінансового року збільшився на 0,8%.

Експерти зазначають, що падіння вартості акцій на тлі зростання доходів пояснюється оптимістичними очікуваннями, що склалися на ринку. Прогрес IT-компанії здався брокерам недостатньо переконливим. Падіння акцій Apple продовжилося і 25 січня. В останній робочий день тижня їх вартість скоротилася на 2,4%.

ExxonMobil володіла статусом найдорожчої компанії світу до початку 2012 р.

Читайте також: У Брюсселі вбито топ-менеджера ExxonMobil Ніколаса Мокфорда

Нагадаємо, в середині серпня минулого року стало відомо, що консорціум на чолі з ExxonMobil буде розробляти Скіфську нафтогазоносну ділянку на шельфі Чорного моря. Повідомлялося, що після укладення договору бюджет України отримає 325 млн дол. Зазначалося, що оператором угоди щодо розподілу прибутку (УРП) в консорціумі виступає ExxonMobil.

Площа Скіфської ділянки складає 16,69 тис. кв. км. Сумарні інвестиції у її розробку раніше оцінювалися в 10-12 млрд дол., прогнозований обсяг видобутку природного газу - у 3-4 млрд кубометрів на рік.

Як повідомлялося, підписання договору з ExxonMobil може відбутися в першому кварталі 2013 р. "Ми плануємо з компанією Shell підписати найближчим часом (угоду вже було підписано напередодні в Давосі), наступною буде ExxonMobil, і третім етапом буде компанія Chevron. Я сподіваюся, це все відбудеться в першому півріччі, швидше за все, навіть у першому кварталі", - зазначав на початку січня міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

Читайте також: ExxonMobil і Talisman Energy планують піти з польського газового ринку

Exxon Mobil Corporation (ExxonMobil) - найбільша світова нафтова компанія, а також найдорожча приватна корпорація у світі. Компанія веде свою історію від нафтового тресту Standard Oil, заснованого у 1882 р. мільярдером Джоном Рокфеллером. У своєму нинішньому вигляді компанія з'явилася у 1999 р. в результаті злиття компаній Exxon і Mobil.

Найбільш відомими брендами компанії є Exxon, Esso і Mobil, під якими випускаються автомобільні мастила та інші паливно-мастильні матеріали.

Штаб-квартира компанії розташована в місті Ірвінг, передмістя Далласа, штат Техас. Головою ради директорів і головним керуючим ExxonMobil є Рекс Тіллерсон (на фото).

Читайте також: ExxonMobil продала азербайджанській SOCAR за 330 млн дол. активи Esso Switzerland

Наприкінці серпня 2011 р. ExxonMobil і російське ВАТ "НК "Роснєфть" підписали угоду про стратегічне співробітництво. За підсумками 2011 р., чистий прибуток американського нафтогазового гіганта ExxonMobil збільшився на 35% і склав 41,06 млрд дол. У 2010 р. чистий прибуток ExxonMobil склав 30,46 млрд дол.

Зазначимо, що чистий прибуток ExxonMobil у III кварталі 2012 р. знизився на 7% - до 9,6 млрд дол. У II кварталі минулого року чистий прибуток ExxonMobil зріс майже на 50% - до 15,910 млрд дол. проти 10,680 млрд дол. за аналогічний період роком раніше.

Що стосується планів на майбутнє, то до 2016 р. ExxonMobil має намір інвестувати 185 млрд дол. у нові способи видобутку палива.

Читайте також: ExxonMobil очолила список найбільших платників податків у США