ua en ru

Азаров вирушає до Білорусі для підписання меморандуму про участь України в МС (фото)

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр України Микола Азаров сьогодні, 31 травня, здійснить робочий візит до Білорусі, де візьме участь у засіданні Ради глав урядів держав-учасниць СНД. Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото) сьогодні, 31 травня, здійснить робочий візит до Білорусі, де візьме участь у засіданні Ради глав урядів держав-учасниць СНД. Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

Читайте також: Проект меморандуму між Україною та МС (фото)

Як повідомлялося, у п'ятницю в Мінську на засіданні Ради глав урядів СНД відбудеться підписання меморандуму про участь України в Митному союзі. Про це напередодні в Казахстані заявив Президент України Віктор Янукович, додавши, що відповідне доручення дано прем'єру Азарову.

За словами глави держави, рішення підписати з Україною меморандум було ухвалене радою глав держав МС.

У середу, 29 травня, лідери країн МС погодили умови меморандуму з Україною про поглиблення співпраці. Вища Євразійська економічна рада підтримала наміри Києва отримати статус спостерігача в Митному союзі.

Напередодні Азаров заявив, що Україна не збирається обмежуватися статусом спостерігача в Митному союзі.

Читайте також: Співпраця з МС не повинна суперечити зобов'язанням України в рамках УА та ЗВТ, - ЄС

Додамо, що Україна зможе брати участь у заходах країн МС одразу після підписання меморандуму про статус спостерігача, повідомив напередодні перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов. При цьому, як зазначав Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, документи про статус спостерігача України в Митному союзі будуть підготовлені експертами до осені 2013 р.

Україна декларує наміри утримуватися від дій і заяв проти Митного союзу і Єдиного економічного простору. Про це йдеться у схваленому проекті "Меморандуму про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією і Україною".

Згідно з документом, Україна "декларує наміри дотримуватися принципів, зафіксованих у документах, що формують договірно-правову базу Митного союзу і Єдиного економічного простору, і утримуватися від дій і заяв, спрямованих проти інтересів МС і ЄЕП".

Втім, там також наголошується, що меморандум не є міжнародним договором і не створює прав і зобов'язань, регульованих міжнародним правом.

Читайте також: Україна подала заявку на отримання статусу спостерігача при Вищій Євразійській економічній раді (фото)

Меморандумом Україні надається можливість бути присутньою на відкритих засіданнях Вищої Євразійської економічної ради; на відкритих засіданнях ради Євразійської економічної комісії без права участі у прийнятті рішень; на засіданнях колегії Євразійської економічної комісії без права участі у прийнятті рішень; а також направляти свої пропозиції до Євразійської економічної комісії.

Україна вправі отримувати копії документів, прийнятих радою та комісією, за винятком документів, що містять конфіденційну та інформацію для службового користування.

Зазначимо, що Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, результатом чого може стати зниження ціни на газ для України. Однак Київ має намір поступово приєднуватися до деяких правил МС. Український уряд 25 березня створив робочу групу з питань поглиблення співробітництва з МС і Єдиним економічним простором Білорусі, Казахстану та Росії.

Читайте також: Україна розглядає співпрацю з МС у форматі "3+1", - радник Президента

З 1 січня 2012 р. на просторі Росії, Білорусі і Казахстану запрацювала нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що всередині ЄЕП буде забезпечено вільне переміщення товарів, послуг і капіталів через державні кордони країн-учасниць. Поряд з утвореним раніше Росією, Білоруссю і Казахстаном Митним союзом ЄЕП має стати важливою віхою на шляху до створення іншого більшого інтеграційного об'єднання - Євразійського економічного союзу (ЄЕС), ідею якого ще у 1994 р. запропонував казахстанський Президент Нурсултан Назарбаєв.