Україна подала заявку на отримання статусу спостерігача при Вищій Євразійській економічній раді (фото)
Україна подала заявку на отримання статусу спостерігача при Вищій Євразійській економічній раді. Про це на брифінгу заявив заступник генерального секретаря ЄврАзЕС Сергій Глазьєв, передають "Новини Казахстану".
"Україна подала заявку на отримання статусу спостерігача при Вищому Євразійському економічному раді, яка є структурою, що відповідає за політичні рішення. І це рішення було прийнято (про надання статусу спостерігача)", - сказав Глазьєв.
Він пояснив, що вступити в Євразійський союз Україна зможе, попередньо вступивши в Митний союз. Митний союз у рамках Євразійського економічного співтовариства є формою торгово-економічної інтеграції Білорусі, Росії і Казахстану, що передбачає єдину митну територію, в межах якої у взаємній торгівлі товарами не застосовуються митні мита та обмеження економічного характеру, за винятком спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів.
Читайте також: Статус спостерігача надається тільки тим державам, які хочуть увійти в ЄврАзЕС, - заступник генсекретаря
Сьогодні лідери країн МС погодилися надати Україні статус спостерігача. За словами Президента України Віктора Януковича, підписання меморандуму відбудеться на засіданні Ради глав урядів СНД у Мінську 31 травня. Після цього, меморандум повинен бути схвалений урядами країн-учасниць. Кабінет міністрів України схвалив проект меморандуму ще 22 травня.
Фото: Янукович у Казахстані
Як повідомив заступник генерального секретаря ЄврАзЕС Сергій Глазьєв, статус спостерігача надається тільки тим державам, які хочуть увійти в організацію. "Ми виходимо з того, що, оскільки домовилися надати Україні статус спостерігача в Євразійському економічному союзі, який зараз тільки формується, це означає намір України увійти в цей союз. Тому що статус спостерігача надається тільки тим державам, які хочуть увійти в наш інтеграційне об'єднання" , - пояснив заступник генсекретаря ЄврАзЕС.
Читайте також: Митний союз погодився надати Україні статус спостерігача
Вища Євразійська економічна рада - вищий орган управління Єдиного економічного простору (ЄЕП) ЄврАзЕС, що включає в себе глав держав і глав урядів країн ЄЕП. Членами Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС) є Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія і Таджикистан.
Як пояснював раніше керівник головного управління з питань міжнародних відносин АПУ Андрій Гончарук, Вищий Євразійська економічна рада є міждержавним радою ЄврАзЕС і вищим органом Митного союзу. У Євразійському економічному співтоваристві Україна має статус спостерігача з травня 2002
Як раніше пояснював урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, Євразійським економічним співтовариством (ЄврАзЕС) і регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян: "На першому етапі інтеграції в Митний союз Україна ми повинні стати членом Євразійського економічного співтовариства, прийнявши пакетом 10 угод, які формують ЄврАзЕС . За попередніми оцінками, жодне з цих угод не вступає в конфлікт з українським законодавством. Наступний етап - вивчення договірної бази ТЗ. За першими оцінками, з 51 угоди нас задовольняє 29. Але цю оцінку потрібно буде провести ще раз, з більш детальним аналізом інших 22 угод ".
Нагадаємо також, що Україна прагне підписати ЗВТ з ЄС у листопаді. У Росії заяляют, що якщо це станеться, то шлях до Митного союзу для неї стане юридично закрито.
З 1 січня 2012 р. на просторі Росії, Білорусії і Казахстану запрацювала нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що всередині ЄЕП буде забезпечено вільне переміщення товарів, послуг і капіталів через державні кордони країн-учасників. Поряд зі створеним раніше Росією, Білоруссю і Казахстаном Митним союзом ЄЕП має стати важливою віхою на шляху до створення іншого більшого інтеграційного об'єднання - Євразійського економічного союзу (ЕАС)