ua en ru

ЄС: Співпраця з МС не повинна суперечити зобов'язанням України в рамках УА та ЗВТ

Автор: RBC.UA
У Європейському союзі знову підкреслили сьогодні, що продовжують дотримуватися позиції, що будь-яка форма співпраці України з Митним союзом (МС) не повинна суперечити майбутнім зобов'язаннями, які візьме на себе Україна в рамках можливої ​​асоціацію та створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і ЄС.

У Європейському союзі знову підкреслили сьогодні, що продовжують дотримуватися позиції, що будь-яка форма співпраці України з Митним союзом (МС) не повинна суперечити майбутнім зобов'язаннями, які візьме на себе Україна в рамках можливої ​​асоціацію та створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і ЄС. Про це радіо "Свобода" повідомила прес-секретар верховного представника ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон (на фото) Мая Коціянчич.

Брюссель застерігає, що прагнення Києва отримати статус спостерігача в Митному союзі не повинно нашкодити можливому підписанню угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Євросоюзом і Україною.

Читайте також: Україна не обмежиться статусом спостерігача в МС, - Азаров

Нагадаємо, що сьогодні Вищий Євразійський економічний рада підтримала наміри України отримати статус спостерігача в Митному союзі. За словами Президента України Віктора Януковича, підписання меморандуму відбудеться на засіданні Ради глав урядів СНД у Мінську 31 травня. Кабінет міністрів України схвалив проект меморандуму з країнами МС про надання Україні статусу спостерігача в цьому об'єднанні ще 22 травня. Також Україна подала заявку на надання їй статусу спостерігача у Вищому Євразійському економічному раді.

Однак, заступник генерального секретаря ЄврАзЕС Сергій Глазьєв пояснив, що вступити в Євразійський союз Україна зможе, попередньо вступивши в Митний союз. Митний союз у рамках Євразійського економічного співтовариства є формою торгово-економічної інтеграції Білорусі, Росії і Казахстану, що передбачає єдину митну територію, в межах якої у взаємній торгівлі товарами не застосовуються митні мита та обмеження економічного характеру, за винятком спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів.

У статусі спостерігача при ТС Україна матиме представництво при Євразійської економічної комісії, зможе брати участь у засіданнях колегії Євразійського союзу, а також брати участь у підготовці документів, проте не володітиме правом голосу.

Читайте також: Митний союз погодився надати Україні статус спостерігача

Прем'єр-міністр України Микола Азаров сьогодні заявив, що Україна не збирається обмежуватися статусом спостерігача в Митному союзі. "Ми не збираємося обмежуватися статусом спостерігача. Вже зараз при уряді України створено групу достатньо компетентних фахівців, яка вивчає можливість приєднання України до цілого ряду угод, які створюють правове поле Митного союзу, а згодом створять правове поле єдиного економічного простору. Для нас цілком можливе приєднання до цілого ряду угод ", - зазначив Азаров.

На початку квітня Президент України Віктор Янукович заявляв, що Україна почне розглядати можливість приєднання до окремих положень ТЗ Росії, Білорусії і Казахстану після того, як отримає статус спостерігача. Вступ України до МС може допомогти в переговорах про ціну російського газу. Принаймні, Росія неодноразово заявляла, що членство країни в Митному Союзі буде приводом для перегляду ціни.